חמישה משיא: זהבי כבש את שערו ה-24 בליגה

צפו: החלוץ גם בישל לסבע והוחלף ב-2:2 של גוואנגז'ו מול סונינג

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.08.19 - 16:54
תחילת כתבה

הוא עשה זאת בישראל ונמצא בדרך הבטוחה לשבור גם את שיא הכיבושים לשחקן בעונה אחת גם בסין. ערן זהבי מצא היום (שישי) את הרשת בפעם ה-24 העונה בליגה ורחוק כעת חמישה בלבד מניתוץ השיא של אלקסון - 28 בעונת 2014. גוואנגז'ו RF סיימה ב-2:2 מול ג'יאנגסו סונינג ורשמה משחק שלישי ללא ניצחון.

גוואנגז'ו מדשדשת במרכז הטבלה ורק עשר נקודות נקודות מפרידות בינה לקו האדום, אבל זהבי עושה את המוטל עליו בצורה הטובה ביותר. לישראלי יש כבר 24 כיבושים ב-21 מחזורים והוא נמצא בדרך הבטוחה לקביעת שיא חדש. גם היום הישראלי היה רמה אחת מעל כולם, אבל זה לא עזר על מנת לסדר לקבוצתו שלוש נקודות.

ואיך אפשר שלא לדבר על שיתוף הפעולה הישראלי הנהדר בין זהבי לסבע? קפטן גוואנגז'ו מצא את הרשת בדקה ה-17 מבישול של הרכש מהפועל באר שבע, בעוד ארבע דקות מפתיחת המחצית השנייה גמל לו בבישול משלו. בסך הכל, השניים ובישלו אחד לשני תשעה שערים העונה.

עם זאת ולמרות המשחק המצוין שלו, זהבי גם נאלץ עם משהו שהוא לא רגיל אליו בסין - חילוף. הקפטן הישראלי פינה את מקומו בדקה ה-63 לטובת מוסא דמבלה, בפעם הרביעית בסך הכל מאז שהגיע למזרח הרחוק. ככל הנראה לא מדובר בפציעה והוא אמור להמשיך במסע לשבירת שיא הכיבושים באין מפריע.

מהלך המשחק
גוואנגז'ו פתחה את המשחק טוב, אבל לא הצליחה לרשום איום רציני על השער של האורחת בדקות הראשונות למשחק. שער!!! 0:1 לגוואנגז'ו! ומי אם לא ערן זהבי שמעלה את קבוצתו ליתרון בדקה ה-21? הכוכב קיבל רוחב מסבע, עבר שני שחקנים ברחבה, הטעה את השוער ושלח כדור מדויק פנימה. רק חמישה שערים נותרו לו על מנת לשבור את שיא הכיבושים לעונה אחת. 1:1! סונינג איזנה! הגנת גוואנגז'ו חלמה וטישיירה דהר כל הדרך לשער (27). שער!!! 1:2 לגוואנגז'ו! והפעם זהבי הוא זה שבישל לסבע בשיתוף פעולה ישראלי מושלם! מספר 7 השאיר את הרכש שהגיע מב"ש לבד מול השוער ומשם הדרך לרשת הייתה מהירה מאוד (49). 2:2! בעיטה חופשית מימין הגיעה לראש של אדר שנגח חלש, הגנת גוואנגז'ו שוב חלמה והכדור נכנס פנימה באין מפריע (54). זה מפתיע. ערן זהבי הוחלף בדקה ה-63 על ידי מוסא דמבלה. זאת הפעם הרביעית בלבד שזה קורה מאז שהגיע לסין. סיום! 2:2 בין גוואנגז'ו לסונינג.

הרכבים
גוואנגז'ו:
צ'נג יוליי; מיאו טאנג, ג'יאנג ג'יהונג, דושקו טוסיץ', דינג האיפנג; יה צ'וגוי, ג'ונליאנג מה (פנג וונג, 77), פאן יונלונג (לו לין, 65), לי טישיאנג; דיא סבע, ערן זהבי (מוסא דמבלה, 63).

סונינג: יאן ז'אנג; עבדוחמיט עבדוגחני, יאנג בויו, לי אנג, יון ז'ו;  הא צ'או, וואנג סונג (זיצ'נג הואנג, 83), וו שי; לו ג'ינג (איבן סנטיני, 76), אלכס טישיירה, אדר (מירנדה, 88).