"בלי הגנה, השערים של זהבי לא שווים כלום"

בגוואנגז'ו מהללים את הכוכב, אך מבקרים את היכולת ההגנתית

מערכת אתר ערוץ הספורט  02.08.19 - 19:54
תחילת כתבה

52 שערי חובה ב-21 משחקים. זו הכמות הבלתי נתפסת שגוואנגז'ו R&F ספגה מתחילת העונה בליגה הסינית. אמנם ערן זהבי ודיא סבע, שני הליגיונרים הישראלים, מספקים את הסחורה בצד ההתקפי, אבל ההגנה של הקבוצה מעלה הרבה מאד ביקורות, בעיקר אחרי שהיום (שישי) היא סיימה ב-2:2 מול ג'יאנגסו סונינג.

המשחק היום היה השלישי ברציפות ללא ניצחון, אחרי שבשני המחזורים הקודמים ר.פ ספגה חמישיות והפסידה באופן די מביך. בעצם רק במשחק ליגה אחד העונה הקבוצה של דראגן סטויקוביץ' שמרה על רשת נקייה, ועד כה רשמה עשרה הפסדים שהורידו אותה למקום התשיעי בטבלה.

"אוהדים שואלים כמה שערים ערן זהבי צריך לכבוש כדי להוביל את גוואנגז'ו לצמרת", נכתב באחד האתרים הסינים. "אבל מסתבר שלא משנה כמה הוא יכבוש, כי אם ההגנה לא תשתפר, הקבוצה פשוט לא תנצח משחקים".

זהבי מתקרב לשבירת שיא השערים לעונה אחת בסין (28 של אלקסון) כשכבש היום את שערו ה-24 לשנת 2019. הוא גם בישל שער נוסף לדיא סבע, אבל שני שערים של סונינג קבעו עוד משחק ביתי מאכזב למועדון. "המהירות בה הקבוצה של סטויקוביץ' סופגת מקשה מאד על השגת נקודות. החשיפה בחלק האחורי של הקבוצה שוברת שיאים. מי יציל אותנו?", נכתב בסין.