הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בלקן ביט

לראשונה מאז שנפלה האימפריה, יש לנו דרבי יוגוסלבי בגמר היורובאסקט. סרביה חוזרת למעמד השיא עם 79:87 על רוסיה. בוגדאנוביץ' (24) ומריאנוביץ' (18) כיכבו, 33 של שבד כמעט החזירו את נבחרתו מפיגור 16. בראשון: חניכיו של ג'ורג'ביץ' נגד סלובניה בקרב ענק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.09.17 - 23:24
תחילת כתבה

סרביה חוזרת לגמר היורובאסקט. ערב שיא של בוגדן בוגדאנוביץ' ובובאן מריאנוביץ' הובילו את סשה ג'ורג'ביץ' וחניכיו למעמד השיא של הכדורסל האירופי לראשונה מאז 2009 אחרי 79:87 על רוסיה, במשחק שכל כולו היה בשליטה סרבית.

  • ראשון, 21:30 ב-5SPORT: סרביה מול סלובניה בגמר היורובאסקט

קלעו לסרביה: בוגדאנוביץ' 24, מריאנוביץ' 18, לוצ'יץ' 13, יוביץ' 8, מילוסבלייביץ' 7, מיסיץ' 5, מצ'באן 4, גודוריץ' 3, בירצ'ביץ' 2. לרוסיה: שבד 33, וורונצביץ' 14, מוזגוב 11, זובקוב 6, פרידזון 3, קורבאנוב 2.

לראשונה מאז פורקה האימפריה היוגוסלבית, גמר היורובאסקט יפגיש שתי יריבות מהבלקן. סרביה, שבפעם האחרונה עברה את סלובניה בדרך לגמר, הפעם תפגוש את שכנתה בקרב הגדול על הזהב. בוגדאנוביץ' המגוון מול דראגיץ' ודונצ'יץ' המלהיבים, צפוי מפגש לפנתיאון.

סטפן יוביץ' נפצע בקרסול במהלך המחצית השנייה וחומרת פציעתו עשויה להשפיע רבות על המצ'-אפ מול הקו האחורי האדיר של הסלובנים, אבל ג'ורג'ביץ' יקנה עוד ערב כזה של מריאנוביץ', ששיחק מעבר לממוצע שלו וב-20 דקות וחצי נתן את כל כולו והיה חיוני לבריחה של הסרבים.

מנגד, אלכסיי שבד עשה ככל שביכולתו כדי להשאיר את הרוסים בעניינים וכמעט החזיר את נבחרתו מפיגור 16 נקודות במחצית השנייה, אבל לא קיבל מספיק עזרה מחבריו וכעת יתפנה למפגש מול ספרד על מדליית הארד, בשחזור של גמר 2007.

מהלך המשחק
רוסיה פתחה עם דמיטרי חבוסטוב, אלכסיי שבד, דמיטרי קולאגין, אנדריי וורונצביץ' וטימופיי מוזגוב. הסרבים עלו עם סטפן יוביץ', בוגדן בוגדאנוביץ', ולדימיר לוצ'יץ', סטפן בירצ'ביץ' ואוגניין קוזמיץ'. דאנק של בירצ'ביץ' וג'אמפר של יוביץ' שיקפו את השטף ההתקפי המצוין של הסרבים, אבל הרוסים התאוששו במהרה ומוזגוב הטביע בדרך ליתרון ראשון, 5:6 אחרי 3 דקות וחצי.

בוגדאנוביץ' ויוביץ' הפכו ל-8:14 בזריזות עם חדירות נהדרות, אלא ששבד התעורר עם שלשה גדולה וגם הלך לקו כדי לצמק ל-16:15. לוצ'יץ' ו-וורונצביץ' החליפו שלשות, מיצ'יץ' קלע בשניות האחרונות כדי לקבוע 20:25 אחרי 10 דקות.

שבד סידר לחבוסטוב שלשה פנויה שצימקה ל-27:23, בוגדאנוביץ' השיב אש עם ג'אמפר גדול וגם בובאן מריאנוביץ' נכנס לקצב עם מהלך יפה בפוסט שקבע 26:32 והזעיק פסק זמן של בזארביץ'. המומנטום הסרבי לא נעצר ומריאנוביץ' ובוגדאנוביץ' הלוהטים קבעו יתרון שיא, 26:40.

מריאנוביץ' לא ירד מהמגרש וגם סיפק נקודה לכל דקה על הפרקט וקינח עם אסיסט נפלא ללוצ'יץ' וזה כבר 32:48. שבד צימק במעט אבל קיבל מעט מאוד עזרה מחבריו בדרך ל-48:34 במחצית.

שלשה של וורונצביץ' פתחה טוב את הרבע השלישי עבור הרוסים, בוגדאנוביץ' וקוזמיץ' השאירו את הפער על דו ספרתי ולוצ'יץ' חתם מתפרצת כדי לקבוע 39:55 שלוש דקות בתוך המחצית השנייה. שלשות רצופות של שבד ופרידזון ודאנק של מוזגוב צימקו ל-5 בלבד, בעוד הסרבים החלו לאבד כדורים.

מילוסאבלייביץ' הרגיע עם שלשה אחרי פסק הזמן ומריאנוביץ' הטביע חזרה ל-10 הפרש, שבד קלע שלשה חשובה כדי לשמור את הרוסים בתמונה. יוביץ' נחת רע על הקרסול ונאלץ לרדת לספסל ברגע חשוב וסיבך את ג'ורג'ביץ'. שבד מצא את קורבאנוב לדאנק שקבע 57:66 לסרביה בתום הרבע השלישי.

הרוסים המשיכו לנגוס בפער והתקרבו ל-66:61, אבל שלשה של גודוריץ' עצרה עוד מומנטום מסוכן, אבל בלתי ספורטיבית שלו החלה עוד אחד כשתפס בחולצה של חבוסטוב וסידר לרוסיה חזרה לפיגור 4 בלבד. בוגדאנוביץ' שוב היה שם כדי לתת לג'ורג'ביץ' סל כשהוא באמת צריך, אבל שבד והרוסים פשוט סירבו לוותר. מצ'באן כבר קבע יתרון 65:75, אבל שתי שלשות של הגארד ודאנק של זובקוב, שהפתיע לטובה מהספסל, צימקו ל-75:73 בלבד, פסק זמן בהול של ג'ורג'ביץ' עם 4 דקות על השעון.

מיסיץ' סיפק שלשה קריטית כדי למנוע מהרוסים לעלות ליתרון ראשון מאז הרבע הפותח, בעוד וורונצביץ' לא הצליח לקלוע שלשה לא פחות חשובה בצד השני ובוגדאנוביץ' תפר אחת ענקית ששמה את המשחק מחוץ להישג ידם של הרוסים, 74:81 1:44 לסיום. איבוד של פרידזון דקה לסיום סגר עניין, ולמרות עוד שלשה גדולה של שבד, סרביה עלתה לגמר היורובאסקט עם 79:87.