הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא רק יוקיץ': הכוכבים שיגיעו ליורובאסקט

דונצ'יץ' אישר הגעה, בצרפת הכוכבים יתייצבו גם כן ומה עם יאניס ביוון?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  15.06.22 - 16:12

יורובאסקט 2022 מתקרב בצעדי ענק וייצא לדרך בתחילת חודש ספטמבר. במקביל להתרגשות הישראלית לקראת הטורניר המסקרן, יש גם לא מעט על מה לספר בכל הקשור לנבחרות האחרות שיגיעו, ובפרט, הכוכבים הענקיים שיגיעו.

למעשה, שחקנים אדירים רבים כבר הודיעו שיצטרפו לנבחרות שלהם, וצפוי לנו טורניר עמוס באבק כוכבים ויכולות אדירות. במוקד, ההודעה שיצאה היום (רביעי) בנוגע להשתתפותו של ה-MVP בשנתיים האחרונות ב-NBA, ניקולה יוקיץ' שייצג את נבחרת סרביה בטורניר (וגם יפגוש את ישראל). מנגד, מי שלא יוכל לשתף פעולה עם יוקיץ' הוא בוגדן בוגדנוביץ' הפצוע.

נבחרת נוספת שתקבל את כוכבה הגדול ביותר היא סלובניה, שתנסה לשחזר את ההצלחה ההיסטורית שלה מ-2017, אז זכתה בטורניר, לתדהמת היבשת כולה וזאת מבלי להפסיד משחק אחד בדרך לתואר היוקרתי. מלבד דונצ'יץ', גם גוראן דראגיץ' יגיע לאליפות.

"אין ספק שאני אגיע לשחק עם הנבחרת", אמר כוכב דאלאס מאבריקס, "אני תמיד אומר - אם אני לא פצוע או משהו, אני הולך לשחק בשביל הנבחרת". במקביל, גם הגארד של ברוקלין נטס, שפרש לאחר אליפות אירופה הקודמת, צפוי לחזור מפרישתו ולהצטרף לחברו לקו האחורי.

ביוון, מצפים לאישור הגעתו של יאניס אנטטוקומפו, זאת כשכוכב הענק אמור להצטרף לחבורה. "יש לנו את הרושם שהוא יגיע וישחק איתנו", אמר ניקוס זיסיס, שכיום משמש כמנהל המקצועי של הנבחרת, "הוא צריך להחליט את זה בעצמו אבל אני מאמין שהוא יהיה איתנו. אנחנו מחכים לו". הפעם האחרונה בה יאניס הגיע לנבחרת, דרך אגב, הייתה ב-2019, במסגרת המונדובאסקט.

אחת המועמדות המובילות לתואר, נבחרת צרפת, תהיה מעוטרת גם היא בכוכבים הגדולים ביותר שלה ובראשם רודי גובר ואוון פורנייה. "אני תמיד אוהב להגיע עם אוון למלחמה, זה שהוא התייצב לנבחרת בהחלט היה פקטור גם בהחלטה שלי", אמר סנטר יוטה ג'אז, שפספס את היורובאסקט האחרון. "רודי מביא מנהיגות", פרגן ואנסן קולה, מאמן הקבוצה, "אנחנו מכוונים לפודיום בכל מקרה".

גם בספרד מעניין למדי, ובעוד עדיין לא ברור לגמרי איזה כוכבים יתייצבו, מספר שמות מרכזיים כבר עלו לחלל האוויר. בין היתר אפשר לציין את סרג' איבקה, חואנצ'ו הרננגומס ואוסמאן גארובה, שכבר העבירו מסרים כי הם יהיו מעוניינים להגיע, ובמקביל גם נעשים מאמצים לאזרח את גארד קאזאן בעונה החולפת, לורנזו בראון, אך עוד נותר לראות האם התהליך הזה יושלם בזמן.