הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מגלה עתידות: מי תנצח בין מכבי תל אביב לחיפה?

נעזרנו במנג'ר על מנת לחזות את התוצאה של המשחק המרכזי. התשובה בפנים

מתן שקרוב  15.01.18 - 12:21

תגיות: football manager

פוטבול מנג'ר, למי שלא מכיר, זהו משחק אשר מדמה אימון קבוצת כדורגל בצורה המדויקת ביותר האפשרית. אם זה בעניינים כספיים, טקטיים ואפילו מהמשחק האחרון גם חברתיים. הערב (שני) ייצא לדרך המפגש בין מכבי חיפה למכבי תל אביב. לקראת המשחק בין שתי הקבוצות (21:00, שידור ישיר בערוץ הספורט), החלטנו לתת למשחק "פוטבול מנג'ר" להראות את יכולותיו ולבדוק בעזרתו את הכלים הטקטיים שיש לשתי הקבוצות ואף לנסות ולחזות את תוצאות המשחק.

אין ספק שההיסטוריה הענקית מסביב למשחקים בין מכבי חיפה למכבי ת"א תהיה גם הערב, כשהמשחק המרכזי הערב יפגיש את שתי הקבוצות הללו במגמות הפוכות לחלוטין. מכבי ת"א תנסה להגיע לניצחון שביעי רצוף בליגה, כולל משחקים קשים כמו בשבוע שעבר מול מכבי נתניה. מכבי חיפה תצטרך הרבה כוח כדי לחבר סוף סוף שני ניצחונות רצופים. ביקשנו מהמנג'ר לבדוק מי תצא יותר טוב מסיבוב נוסף בקרב הענקיות הזה.

העובדה שמכבי ת"א תגיע ככל הנראה ללא ייני ודסה תגרום לכך שמיכה יזוז לאגף הימני במקום לאגף השמאלי שאליו הוא רגיל בדרך כלל. מן הצד השני למכבי ת"א יש היום את הצמד החם ביותר בכדורגל הישראלי: ניק בלקמן ווידאר קיארטנסון. הם הוכיחו זאת גם בסימולציה שערכנו, ואחרי 15 דקות קבע האיסלנדי קיארטנסון את ה-0:1 בשער יפהפה שמאוד מזכיר את השער היפהפה שהשווה ל-2:2 במשחק בשנה שעברה בין שתי הקבוצות בסמי עופר.

ניקיטה רוקאביצה מגיע למשחק הזה אחרי שער מול רעננה, ובדרך כלל במשחקים מול מכבי ת"א לאורך הקריירה שלו הוא נראה נהדר. אבל דווקא בסימולציה שהרצנו, הוא החמיץ לא מעט מול ראיקוביץ, כולל החמצה גדולה בדקת הסיום. את השער השני במשחק הבקיע ניק בלקמן שכאמור, הוא חצי מהצמד החם ביותר היום בליגת העל. מכבי חיפה בעטה יותר לשער על פי הסימולציה שלנו, דבר שיכול לעזור לה מאוד לנצח את המשחק הערב. בסימולציה שערכנו שערכנו, זה עזר למכבי חיפה רק לשער מצמק של מוחמד עוואד למרות החמצות רבות.

לפי הסימולציה במנג'ר, מכבי ת"א תהיה זו שתחזיק בכדור יותר הערב ותיזום מול מכבי חיפה, דבר שכנראה יוביל למה שקורה לאחרונה בכל משחק שבו מכבי ת"א מגיעה לסמי עופר ופשוט לא מפסידה. על פי הסימולציה, גם הערב היא לא תפסיד, ותגיע קרוב אל המקום הראשון בליגה. מה שבטוח, יהיה מאוד מעניין הערב בסמי עופר.