PUBG: סקירת המשחק על ה-XBOX ONE X

האם המעבר לקונסולה של מיקרוסופט צלח? התשובה בפנים

תומר חסד  28.01.18 - 13:58
תחילת כתבההמשחק Player Unknown Battleground או בשמו המקוצר והנוח יותר - PUBG, הוא משחק הישרדות-יריות בסגנון Battle Royale, שבו (אם אתם לא יודעים), כל שחקן מוצנח ממטוס לתוך אי, שבו הוא צריך לשרוד, לאסוף נשקים וציוד, ולהישאר בחיים אחרון (או עם החברים שלו).
המשחק, שקיים כבר ממרץ הקודם למחשב האישי (בגרסת ה-Early Access) קיבל פורט מיוחד לקונסולת ה-Xbox בתחילת חודש דצמבר האחרון. זה כמובן במסגרת תוכנית שנקראת Xbox Game Preview. כלומר, אפשר לשחק במשחק למרות שהוא לא "מוכן" רשמית ושהוא עדיין צריך תיקונים. ותנו לי להגיד לכם, גרסת ה-Xbox  צריכה ה-מ-ו-ן תיקונים.

בעיות בחומרה ופורט בעייתי
אני אתחיל בזאת ששיחקתי במשחק בגרסת המחשב והוא כיף לא נורמלי וממכר מאוד. לעומת זאת, החומרה החלשה של ה-Xbox והשילוב של הפורט הלא מושלם יצרו ביחד חווית משחק נוראית לכל מי שיש בבעלותו Xbox. כששיחקתי על קונסולת ה-Xbox one X, "קונסולה החזקה ביותר בעולם" לדברי חברת מייקרוסופט, קיבלתי 30 פריימים לשנייה עם נפילות שהגיעו ל-20 פריימים אם לא פחות מזה. ניסיתי מאוד ליהנות מהמשחק ואכן, היו רגעים שהיה לי כיף, אבל בהשוואה לגרסת המחשב... זה להשוואת וילת סקי באלפים לפבלות בריו דה ז'נרו.

קשה לי להצביע על האשם בכל מה שקשור למצב העגום שהמשחק נמצא בו כרגע. ברור לי שזה שילוב של החומרה החלשה יחסית, והעובדה שהמשחק (והפורט) פשוט עוד לא מוכנים מבחינת פיתוח. אני באמת מקווה שהצוות המפתח יצליח להגיע לנוסחה כלשהי שתגרום להרצת המשחק עם מספר פריימים יציב (30 זה סבבה, כל עוד אין נפילות) וגם רזולוציה סבירה יחסית. אבל נכון לכרגע, אני לא באמת רואה את זה קורה, וחבל. כי לדעתי יש פה  פוטנציאל לא ממומש.

משחקיות
נכון, במשך כל הסשן סיקור שלי (שלקח בערך 10 שעות) שיחקתי לבד, בלי חברים שיעזרו לי לנצח ולהישאר בחיים, ואולי העובדה הזאת משאירה אותי עם קצת חוסר, אבל עדיין, עברתי על כל הפריטים במשחק ביסודיות. ולא חזרתי מרוצה.

אתחיל ואומר שהסכמה (Scheme) של המקשים מסורבלת מאוד, ולקח לי לפחות שלוש שעות להבין איך עושים כל דבר, ובעצם למקצע אותה. אבל גם אחר כך היא עשתה לי צרות והרבה פעמים נהרגתי בגלל המגושמות שלה. ה"מגושמות" הזאת נובעת מהעובדה שפשוט יש יותר מדי מקשים.

אם בגרסת המחשב אתה פשוט מזיז את העכבר בשביל לשים כוונות על הנשקים, להתרפא וכו', בגרסת ה-Xbox תצטרכו להשתמש בארבע כפתורים לפחות בשביל לבצע את הפעולה הפשוטה הזאת, מה שיוצר סרבול שיכול לגרום למוות שלכם אם אתם נמצאים תחת אש. כמובן שאפשר, אחרי הרבה שעות משחק, לשלוט במערכת הזאת לגמרי ולא להיתקל בבעיות כאלה, אבל בהשוואה למחשב זה פשוט סיוט.

הטוב
די, מספיק, שחטתי את המשחק יותר מדי. אז בואו נדבר על הטוב. הדבר הראשון והכי ברור, זה PUBG על קונסולה, העובדה הזאת כשלעצמה היא מדהימה. לא צריך לקנות מחשב בהמון כסף ולמשכן את הבית, לא צריך לקנות מקלדת, עכבר, לעדכן דרייברים או (למען השם) לעדכן שוב את ה-Steam.
לא, כל הטרחה הזאת נחסכת מאתנו, פשוט מכניסים את הקוד, מורידים ומשחקים. אין יותר פשוט מזה. אם הצד הטכני של המשחק היה יותר טוב, אין לי ספק שהייתי נהנה מאוד. כי כמו שאמרתי בתחילת הסיקור, המשחק עצמו הוא מעולה ובכללי הוא כיף לא נורמלי.

אז מה עושים?
נניח שאתם בעלי קונסולת Xbox one ובא לכם משחק בסגנון Battle Royale, מה בעצם הפתרון? אני כמובן מציע להתרחק כמה שיותר מהמשחק כרגע, לפחות עד שהוא יגיע למצב שאני אוכל להגדיר אותו "שחיק". כי אם אני סבלתי מהצד הטכני כששיחקתי על ה-Xbox One X, אני יכול רק לרחם על מי שמחזיק ב-One Xbox  המקורי או ב-Xbox One s, אני בטוח שהמצב שם יותר גרוע.

אם כן, הפתרון הכי ברור הוא לחכות. אבל, יש אנשים שאין להם סבלנות לחכות לתיקון. מה בכל זאת הם האלטרנטיבות? אז, מי שלא שמע עליו, משחק חינמי בשם Fortnite BattleRoyale  יצא לפני מספר חודשים. וכמובן, בנוסף לעובדה שאתם לא צריכים לשלם עליו שקל אחד מהארנק שלכם, הוא כיף מאוד ואני ממליץ עליו בחום. כמובן שאפשר לקרוא לעוד חבר או שניים, בשביל להגדיל את ההנאה. כמובן שהפתרון השלישי הוא לקנות מחשב, אבל לא לכולם יש הכסף לזה, כי כולם יודעים שמחשב זאת הוצאה די גדולה.

 

סיכום
אני רק רוצה להבהיר את זה שוב, PUBG הוא לא משחק גרוע, בכלל לא. הוא דווקא אחד המשחקים הכי טובים של שנת 2017. מה שכן גרוע (לפחות כרגע) היא הגרסה שלו לקונסולת ה-Xbox. אין לי ספק שעם השחרור המלא שלו לקונסולה (כשהוא ייצא מה-Game Preview) הוא יהיה יותר טוב ואולי אני אוכל לשחק בו בכיף. אבל, מה לעשות, אני לא מנבא עתידות ואני לא יכול לנחש מה ייקרה עוד כמה חודשים. וכן, במצב שלו כרגע לא הייתי ממליץ על אף אחד לקנות אותו.