לא הייתי פיראט: Sea of Thieves

רשמים מהבטא של משחק הפיראטים המצופה של מיקרוסופט

מתן בן ישי  30.01.18 - 15:33

תגיות: Sea of Thievesxbox

תחילת כתבהבסופ"ש האחרון התקיימה לה הבטא של המשחק המצופה, Sea of Thieves, משחק אקשן-הרפתקאות מולטיפלייר לקבוצות של עד ארבעה שחקנים, ויהיה אקסקלוסיבי לאקס בוקס ולמחשב האישי. מטרת המשחק היא לגרום לשחקן להרגיש כמו פיראט, והשאלה נשאלת האם הוא עומד בציפיות?

נתחיל מהטוב: המשחק הוא בין השאפתנים שנתקלתי בהם. אפשר לשים לב לכך נוכח הפרטים בהם השקיעו המתכנתים, גם אם הם הכי קטנים. מטרת המשחק היא להציג מפה עצומה אשר ניתן לשוט בה בספינה עם חברי צוות נוספים ולבזוז אוצרות וספינות של שחקנים אחרים ברשת, ולמרות ההיצע המוגבל יחסית למשימות בבטא, ניתן לנחש כי במשחק המלא המבחר יהיה רב יותר, ובשביל מספר השעות המוגבל של הבטא, אני יכול לומר כי החוויה בהחלט כיפית ומספקת.

הפעם הראשונה שבה עליתי לספינה עם חבר והתחלנו לשוט, הוצאנו אקורדיון לנגן כמה שירים להרמת המצב רוח, קלטנו ספינת אוייב שרצינו לבזוז, ואז נהרגנו בנסיון כי אנחנו גרועים (בשביל פעם ראשונה) הייתה משעשעת וגורמת לשחקן להרגיש כאילו זוהי חווייה חדשה לחלוטין, למרות שזו בהחלט לא הפעם הראשונה שבה שיחקנו ברשת. המשחק מצליח לשמור על פשטות נהדרת ועדיין לספק לשחקן חווייה מספיק מהנה.

המשחק שם דגש על עבודה בצוות, בין אם זה בניווט הספינה, שם כל אחד מחברי הצוות חיוני, בין אם זה בקרבות בלב ים, או אפילו בחיפוש המטמון. מטרת המשחק היא לעודד את השחקן לשתף פעולה עם חברים או שחקנים זרים ברשת, מאשר לגרום לשחקן לצאת לחוויית סולו. כשניסיתי לשחק לבדי גיליתי מהר מאוד כי המשחק סובל מאותה בעיה של משחקי קו אופ רבים: לשחק לבד זה פשוט לא כיף. הכיף האמיתי מתחיל בשיתוף הפעולה בחלוקת השלל ובתפעול האונייה, והמשחק אפילו דורש מהשחקנים לתקשר ביניהם על מנת לבצע פעולות רבות במשחק.


בזמן שאני שיחקתי בקונסולת ה-XBOX ONE שלי, החבר שהצטרף אליי שיחק במחשב האישי, והמשחק הדגים איך הוא מסוגל לבצע קרוס פלטפורם בצורה מושלמת. הנקודה הרעה היחידה שאוכל לומר על המשחק היא שסבלתי מניתוקים מהשרת של XBOX LIVE כל חצי שעה, ולאגים כל כמה דקות משחק.אמנם אני לא יכול לשפוט את המשחק כרגע, מכיוון ומדובר בבטא בלבד, ניתן רק לקוות שכל הבאגים והלאגים בהם נתקלתי יתוקנו עד ה-20.3, כאשר המשחק ייצא באופן רשמי. עד אז, המשחק מציג משחקיות מהנה ושאפתנית ששווה לבדוק.