קול אוף דיוטי 2020 בצרות?

סכסוך פנימי בין המפתחות מציב את עתיד הסדרה בסימן שאלה

מתן בן ישי  20.05.19 - 13:58

תגיות: Call of Duty

תחילת כתבה

סדרת Call of Duty היא אחת מהמותגים המשומנים ביותר בתעשייה: אקטוויז'ן דואגת לשחרר משחק בסדרה פעם בשנה, והיא מבצעת זאת באמצעות שלושה חברות פיתוח עיקריות עובדות על המותג: Sledgehammer, Raven Software ו-Treyarch. אקטיוויז'ן מדייקת כמו שעון ומשחררת את המשחקים בכל שנה בתקופת הסתיו- אבל נראה שדווקא השנה, השעון התקלקל.

גם Sledgehammer וגם Raven Software נקלעו לסיכסוך פנימי ביניהן לגביי קול אוף דיוטי שהיה אמור להשתחרר ב-2020, ונראה שלכל אחת היו ציפיות שונות מהמשחק. על מנת לפתור את הבעיה, אקטיוויז'ן העבירה את הפיתוח לחברה השלישית - Treyarch. זה אומר שהשחקנים יוכלו לצפות שהמשחק בסדרת קול אוף דיוטי לשנת 2020 יהיה מסדרת Black Ops - שנתיים בלבד לאחר שקיבלו את המשחק הרביעי. רק לשם ההשוואה -  אקטיוויז'ן בדרך כלל מעניקה למפתחות שלוש שנים לפיתוח. כל זה שם את המותג במצב קצת מוזר מכיוון וסבב הפיתוח התערער, ומאקטיוויז'ן עוד לא יצאה תגובה רשמית בנושא.

לא ברור לחלוטין מה גרם לשינוי הפתאומי הזה. רבים משערים כי קיים מתח רב בין Raven ל-Sledgehammner, מכיוון ורק בשנה שעברה מייסדי Sledgehammer - מייקל קונדריי וגלן סקולפילד עזבו את החברה. חשוב לציין שאקטיוויז'ן עדיין לא הכריזה גם על המשחק שייצא בסתיו הקרוב, אבל שמועות רבות מרמזות על כך שנקבל משחק רביעי בסדרת Modern Warfare, הסדרה שלפי שחקנים רבים נחשבת הטובה ביותר מכל משחקי קול אוף דיוטי.