רשת וכוחות חדשים: צפו בטריילר של פוקימון

המשחק שיגיע בנובמבר, מציג עולם פתוח ואלמנט קרב חדש

מתן בן ישי  06.06.19 - 15:36

תגיות: pokemonפוקימון

תחילת כתבה

נינטנדו חשפה פרטים חדשים על המשחקים הבאים של פוקימון, Sword and Shield במהלך אירוע Nintendo Direct, שם אנחנו מקבלים מידע חדש על הדור החדש של הפוקימונים, על עולם המשחק שהשתנה לא מעט, ונקבל סוף סוף הצצה לפוקימונים האגדיים של הדור השמיני במותג.

הטריילר מתחיל עם שלישיית הפוקימונים ההתחלתיים שיוכלו השחקנים לבחור שאליהם כבר נחשפנו לפניי מספר חודשים, שום דבר תחת השמש. ההבדל המשמעותי הוא עולם המשחק שנראה הרבה יותר פתוח מבעבר. שחקנים ששיחקו במשחקים הישנים יכולים להזכר כמה התנועה מוגבלת ל"שבילים קבועים" במפת המשחק, ונראה שב"מגן וחרב" המשחק סוף סוף הופך למשחק-עולם-פתוח אמיתי. לשם שינוי, הג'וייסטיק הימני שולט בתנועת המצלמה - אלמנט חדש ומבורך במותג.

בניגוד למשחקים הקודמים, הפעם הפוקימונים שתפגשו במהלך המסע מסתובבים במפה וניתן לראות אותם ולגשת אליהם על מנת להתחיל קרבות. לא עוד פוקימונים רנדומליים שצצים בפתאומיות, תוקפים ומוציאים את השחקן משגרת המשחק. במהלך אירוע ההכרזה הוכרז כי סוגי הפוקימונים ישתנו מאיזור לאיזור, ויושפעו גם ממזג האוויר - כך שכל איזור יכלול סוגים שונים של פוקימונים בהתאם ממזג האוויר שבאיזור. אנחנו נחשפים גם אל הפוקימונים האגדיים: זשיאן וזמאזנטה, שכמו שאר המשחקים בסדרה, העלילה תתמקד סביבם ויהוו חלק חשוב בעולם המשחק.

כמובן שהדגש העיקרי בפוקימון הוא מערכת הקרבות, וכעת היא מציעה אלמנט חדש: DYNAMAX, שיגרום לפוקימונים לגדול למימדים עצומים במהלך הקרב, מה שיעניק להם מתקפות ויכולות מיוחדות. לאלמנט הזה מצטרפת גם האפשרות לצרף עוד שלושה שחקנים נוספים (מקומי או ברשת) על מנת לתפוס ולהלחם בפוקימונים הענקיים. השחקנים יוכלו גם הם לנצל את אלמנט ה-DYNAMAX ויצטרכו להשתמש בו בתבונה. המשחקיות אמנם השתדרגה והוסיפה אלמנטים לאורך השנים, אבל לא נראה שהיא השתנתה מאז ימיה הראשונים, וחבל.

פוקימון "מגן וחרב" יצאו ב-15 בנובמבר השנה, וישוחררו לקונסולת הנינטנדו סוויץ' אקסקלוסיבית!