מההגנה עד ההתקפה: כל השינויים בפיפ"א 20

שוערים משופרים וסיומת. EA חשפה את התוכניות לשנה הבאה

מתן בן ישי  11.06.19 - 14:37

תגיות: fifa 20פיפא 20

תחילת כתבה

חברת EA חשפה את פיפ"א 20 במהלך הסופ"ש האחרון, ומעבר למצב כדורגל רחוב, ה-VOLTA, לא ראינו שינויים משמעותיים או שיפורים למשחק עצמו. אנחנו כבר יודעים שב-EA עוקבים באדיקות אחר הערות ובקשות של השחקנים בקהילה, ובחברה שיחררו מסמך הצהרות עם כל ההערות וההצעות לשיפור המשחקיות בפיפ"א 20 שיגיע אלינו ב-27 בספטמבר. 

Timed Finishing
 EA הציגה את ה-Timed Finishing בפיפ"א 2019 על מנת להבדיל בין השחקנים הטובים למקצוענים. ממש לפניי הבעיטה בכדור, השחקנים יכולים לבצע לחיצה נוספת על השלט, וככל שדייקו יותר בתזמון - כך גדל גם הסיכוי לשער. שחקנים שהתאמנו והתמקצעו עם המכניקה החדשה הראו ביצועים מוצלחים יותר במשחק מבחינת כישורים וב-EA מתכוונים לשמר אותה גם למשחקים הבאים. בחברה רוצים שהמכניקה תהיה הכרחית ברגעים הנכונים, ולא בכל מצב על המגרש - כך שגם למיקום של השחקן תהיה השפעה רבה יותר ויווצר איזון במשחק.
שיפור תנועת השוערים
אחת הטענות ששומעים הכי הרבה משחקני פיפ"א היא "איפה לעזאזל השוער?!?!". ב-EA מודעים לכך שהשוערים במשחק לא תמיד מבצעים את העבודה כמו שצריך ולכן הם מתכוונים לתת דגש נוסף על האינטליגנציה המלאכותית שלהם. המטרה של EA בפיפ"א 20 להאט את תזוזת השוער הידנית על מנת לאפשר לשחקנים יותר שליטה על המהלכים של השוער. שינוי נוסף הוא שברגע שהשוער בועט את הכדור לאחד השחקנים - השליטה בין השניים תסתנכרן.

Chained Skill-Moves מציאותי יותר
שחקנים שמוכשרים עם האצבעות אמנם יכולים לבצע מס' מהלכים מרשים במיוחד עם הכדור - אבל לא כזה שמזכיר שום דבר במציאות, וזאת אחת הטענות של השחקנים. ב-EA מבטיחים לשפר את המכניקה על מנת להפוך אותה ליותר אותנטית וריאליסטית. העדכון יהיה תקף גם לשחקני ההגנה וגם לשחקני ההתקפה.

יותר "אחריות" בהגנה
ב-EA רוצים שהשחקנים יפסיקו להסתמך על האינטלגנציה המלאכותית (AI) של ההגנה, ובשביל לבצע זאת השחקנים יצטרכו להסתמך יותר על הגנה ידנית. לפי EA - לשחקנים שיבחרו לבצע טאקלים ידניים בעצם יהיה יותר סיכוי לבצע זאת בצורה מוצלחת, מאשר שחקנים שעדיין ימשיכו להסתמך על ה-AI של ההגנה.

יותר "מרחב תימרון" עם הכדור
עוד שינוי שמבטיחים שייכנס לפיפ"א 20 היא שליטה יותר הדוקה עם הכדור: שחקנים יוכלו לתמרן יותר בקלות את הפיזיקה של הכדור והיא תרגיש יותר ריאליסטית מבעבר. העברות הכדור ירגישו יותר טבעיות ומערכות חדשות של בעיטות חופשיות ובעיטות עונשין ייכנסו לפועל - מה שיקל על השחקנים לשלוט בכדור.