רשמי: תחרות eSports במשחקים האולימפיים

טוקיו 2020 תכלול טורניר "סטריט פייטר" ו"רוקט ליג". שבעת הפיינליסטיים יתחרו על קופת פרסים בשווי 250,000 דולר על כל מקצה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.09.19 - 11:30

תגיות: טוקיו 2020

תחילת כתבה

תחרות eSports במשחקים האולימפיים הוא נושא שדובר עליו לא מעט בשנים, וכעת הרגע הגיע: המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020 תארח גם אירוע ספורט אלקטרוני במשחקים סטריט פייטר V ורוקט ליג, האירוע יתקיים בשיתוף הוועד האולימפי וחברת אינטל, שלוקחת חסות על האירוע.

שחקנים שיהיו מעוניינים לייצג את המדינה שלהם יוכלו לעשות זאת בטורניר מוקדמות אונליין שיתקיים בתחילת 2020, והקבוצות שיזכו בו ישריינו לעצמם מקום בטורניר ESL קטוביץ' ביוני. שבעת הפיינליסטיים יתחרו על קופת פרסים בשווי 250,000 דולר על כל מקצה. לפי הכרזת הועד האולימפי, כל המדינות שמשתתפות באולימפיאדה יוכלו להשתתף גם במקצי ה-eSports. זאת אומרת שיכול להיות שנראה גם את ישראל משתתפת.

מנהל פרוייקט ה-eSports באינטל, מארק סובוטניק, ציין מדוע נבחרו דווקא המשחקים רוקט ליג וסטריט פייטר V: "הכותרים הללו הם משהו שהצרכן הממוצע יכול לצפות בו ולהבין מה קורה, ולצערנו זה לא תמיד המצב ב-eSports. זה צעד מאוד הגיוני".

לפניי שנתיים אינטל אירחה תחרות דומה ממש מספר ימים לפניי אולימפיאדת החורף של 2018, בזמן שנציגים של מדינות שיחקו במשחק Starcraft II. למרות שהאירוע הניב מספרים מרשימים מבחינת נתוני צפיות, עדיין מדובר במשחק הרבה פחות נגיש מאחרים, ונראה שיש סיבה ברורה מדוע נבחרו דווקא המשחקים הללו.

רוקט ליג הוא משחק כדורגל עם מכוניות, וסטריט פייטר הוא משחק מכות קז'ואלי, וכמו שמארק ציין, הם הרבה יותר פשוטים ומובנים לצפייה, בטח לעומת משחקי eSports אחרים כמו League of Legends, DOTA 2, או אפילו קאונטר סטרייק.