זה רשמי: הפלייסטיישן 5 יגיע בסוף 2020

ממשק מהיר ואינפורמטיבי מתמיד, ותמיכה אחורנית במשחקים מהדור הקודם: כל הפרטים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.10.19 - 13:10
תחילת כתבהחברת סוני אישרה סוף סוף כי היא החלה לעבוד על קונסולת הדור הבא שלה, וכצפוי, כדי לשמור על עקביות היא תקבל את השם "פלייסטיישן 5". בחודשים האחרונים צצו שמועות רבות ברחבי הרשת, וכעת אנו מקבלים תאריך השקה רשמי: תקופת החגים, לקראת סוף שנת 2020.

עוד באפריל האחרון סוני החלה לחשוף פרטים לגביי חמרת הקונסולה: כונן דיסקים אופטי, מעבד Ryzem של חברת AMD התומך בטכנולוגיית Ray Tracing, כונן SSD - מה שישפר באופן משמעותי את רינדור המשחקים וזמני הטעינה, תמיכה ברזולוציות 8K, וגם  - תמיכה מלאה לאחור במשחקים של הפלייסטיישן 4.

בקונסולת הדור הבא של סוני, השחקנים יוכלו לבחור איזה חלקים של המשחק הם מעוניינים להתקין, כך ששחקנים יוכלו להתקין רק את מצב המולטיפלייר של המשחק, ללא קמפיין המצב לשחקן יחיד. השחקנים יוכלו גם למחוק חלקים ספציפיים מהקונסולה לאחר השימוש, ולהסיר את המצב לשחקן יחיד במידה וסיימו איתו, למשל.

השלטים החדשים של הקונסולה שומרים גם הם על עקביות בשם, ויקראו DualShock 5. השלטים יוטענו דרך USB Type C, וכמו בשלטי הדור הקודם, יהיה ניתן לשחק באופן אלחוטי. בסוני מציינים כי השלטים החדשים יגיעו עם סוללה גדולה יותר, מה שישפיע קצת על משקל הבקר. בחברה טוענים שהשלטים החדשים ישפיעו על חוויית השחקנים, וכעת הרטט שאותו אנו חווים מהשלטים ישתנה בהתאם לפעולות השחקן על המסך. לדוגמא: שחקנים יוכלו לצפות לקבל פידבקים שונים במידה והם נתקעו בדמות אנושית, או נגררים עם הרכב על כביש אפר על המסך. גם כפתורי ה-L2/R2 יהיו ניתנים לתכנות ע"י המפתחים. הפלייסטיישן 5 יציג ממשק חדש שמטרתו היא לחבר את קהילת השחקנים יותר מבעבר: הממשק יהיה אינפורמטיבי וישאב מידע משרתים של משחקים לשחקנים יחידים או מרובי משתתפים, על מנת שיוכלו לראות את האתגרים והפעילויות שזמינות לפניי שהשחקנים הפעילו את המשחק.