אליפות העולם לספורט אלקטרוני 2019

יוצאים לדרך: נבחרת ישראל תתחרה בכותרים פרו אבולושן 2020, דוטה 2, וטקן 7

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  31.10.19 - 16:37
תחילת כתבה

כמדי שנה, ישראל תיקח חלק באירוע הגיימינג הגדול בעולם, אליפות העולם בספורט אלקטרוני 2019. השנה, תארח את האליפות בפעם השנייה מזה 4 שנים בירת דרום קוריאה, סיאול. נבחרת פלאריום ישראל תייצג את ישראל אל מול למעלה מ-50 מדינות ותתחרה על תואר אלופת העולם בספורט אלקטרוני לשנת 2019.

לאחר קיום תחרות מקומית מקדימה שנמשכה כמספר שבועות, הורכבה נבחרת ישראלית המונה השנה 9 שחקנים שיתחרו ב-3 כותרים, מתוכם שניים הם כותרים חדשים בתחרות, שזכו לכותרים הפופולאריים והמומלצים ביותר ע"י המדינות – משחק האסטרטגיה הקבוצתי Dota2, ומשחק הלחימה Tekken7. לאחר שנים רבות שבהן השחקן הישראלי מיכאל קרקז ייצג את ישראל ברציפות במשחק ה Tekken7, השנה ייצג לראשונה את ישראל השחקן שזכה במקום השני בטורניר הישראלי, אדיר עמיאל. גולת הכותרת השנה הוא פרו אבולושן 2020,  משחק הכדורגל הפופולארי והמתחרה הגדול של FIFA. פעם ראשונה שמשחק כזה נכנס לתחרות בין מדינות, ומדובר בבשורות טובות לנבחרת הישראלית שמגיעה עם יכולות גבוהות מאוד במשחק הזה.

עידו ברוש, יו"ר העמותה לגיימינג תחרותי בישראל: "כמדי שנה, אנו גאים לשלוח נבחרת ישראלית לייצג אותנו בתחרות הגיימינג החשובה והיוקרתית בעולם. אני מאחל הצלחה רבה לשחקני נבחרת פלאריום ישראל וצופה לה הישגים כבירים בתחרות. מדובר בעוד צעד חשוב בדרך להכרה ממשלתית בענף"

גבי שלאל, מייסד ו-CMO של פלאריום: "אנו שמחים לתמוך בנבחרת הישראלית כל הדרך לאליפות העולם לספורט אלקטרוני, מתוך מטרה לקדם את ענף הגיימינג בישראל ולהוכיח שישראל היא לא רק מובילה טכנולוגית בענף הגיימינג העולמי, אלא גם המקום ממנו מגיעים מיטב הכישרונות בתחום".