בלי מריו: המלון של לואיג'י 3

האח של השרברב המפורסם מנינטנדו חוזר במשחק הומוריסטי, קליל ומהנה

דודי קריחלי  14.11.19 - 14:06

תגיות: LUIGI'S MANSION 3

תחילת כתבהשנת 2019 של נינטנדו הייתה אחת הטובות של החברה הוותיקה בשנים האחרונות. אם ב-2017 קיבלנו את זלדה ואת מריו, וב-2018 קיבלנו את Super Smash Bros, פוקימון ואוקטופת' טראוולר, 2019 הייתה לדעתי השנה החזקה ביותר של הקונסולה, עם רשימת משחקים יוצאת דופן, כמו: הרימייק המרשים של Zelda Link’s Awekening, משחק הפעולה של השנה ASTRAL CHAIN, מריו מייקר 2 המעולה, ופייר אמבלם שלושה בתים המדהים. אז לכל מי שתהה וחשב שפה זה ייפסק ולא יכול להיות שנינטנדו שמרו את הטוב ביותר לסוף, אז צפו פגיעה, כי Luigi’s Mansion 3, הוא אחד המשחקים הטובים של השנה אם לא הטוב ביותר!

עלילה
הסיפור מתחיל עם הפמליה המוכרת. מריו, הנסיכה פיץ', 3 טואודים ולויג'י המבודד מכולם בנסיעה למלון יוקרתי אליו קיבלו הזמנה לאירוח מפנק. עם הגעתם למלון ניתן לראות שמשהו פה לא כשורה, כל עובדי המלון לובשים מסכות מוזרות, ומרחפים מעל הנעליים שהם כביכול לובשים. אחרי שקיבלו את סיור ה-VIP שכה מגיע להם, התפצלו כולם איש איש לחדרו, ונרדמו.

 עם הלילה החל הסיוט של לויג'י הפחדן, כאשר הוא מגלה כי בעלת המלון היא רוח רפאים בעצמה וכך גם כל עובדיה, והיא החליטה לשחרר את מלך הרוחות, "המלך בו" (אויבו המושבע של לויג'י מהמשחקים הקודמים בסדרה) ולנקום בלויג'י מריו והחברים על כל השנים של המלחמה שלהם ברוחות. היא היא לוכדת את מריו, פיץ', ואת שלושת הטואדים האומליים בציורים, ולויג'י המסכן מצליח לברוח על חייו, ולוקח על עצמו את האחריות להציל את המצב ולהחזיר את חבריו לחיים.

עלילת המשחק היא לפי דעתי אולי הדבר הטוב ביותר שיש למשחק להציע: מדובר בקמפיין ארוך שלוקח כ-15 שעות בממוצע (מפתיע לטובה), וניתן לראות כי החברה מאחורי המשחק מבינים את האייקוניות של דמות כמו לויג'י. "הברוזון המכוער" של צמד האחים השרברבים הכה מפורסם סוחב את המשחק על כתפיו, ואף הצליחו לחזק את מעמדו כאתנחתא הקומית הטובה מבין השניים, כאשר בכל רגע הוא עלול ליפול, להתעלף, לבכות, לברוח וכל סממן פחד אחר.

מטרתו של לויג'י היא לעבור ולחפש את חבריו בכל קומות המלון הרדוף בעזרת עוזרו ד"ר ELVIN GADD, שגונב את ההצגה בכל סצנה שהוא מופיע בה ואף שובר את הקיר הרביעי עם קולבאק נהדר לכישלון הגדול אולי בתולדות נינטנדו – ה-VIRTUAL BOY הידוע לשמצה שהופך לכלי החשוב ביותר בתקשורת בינו לבין לויג'י.

 

משחקיות
מבחינת הגיימפלי המשחק די פשוט, בכך שהדרך של לואיג'י להגיב לרוחות הרפאים שרודפות אחריו ברחבי הטירה היא בעזרת הכלי הגדול שנמצא על גבו לאורך כל הדרך: שואב האבק הנהדר שלו. מטרתו של השחקן היא לשאוב את רוחות הרפאים לתוך המלאי בשואב האבק, וככל שהמשחק מתקדם אנחנו פוגשים סוגים שונים ומגוונים מאוד של רוחות רפאים, ויוצרי המשחק מצליחים לשמור על העניין בכך שלכל רוח יש יכולות אחרות ודרכים אחרים להתגונן בפני יכולות השאיבה הנהדרות של לואיג'י, כך שעל השחקן לחשוב על דרכים יצירתיות על מנת לשרוד.


אז וותיקי הסדרה מכירים את שואב האבק המפורסם, אך המשחק השלישי בסדרה מכיר לנו כלי חדש: גויג'י (gooigi) העתק של לויג'י העשוי מ-GOO (לכלוך? נוזל רוחות? איננו מקבלים תשובה ברורה) שנעשה על ידי ד"ר GADD על מנת לעזור ללואיג'י במשימתו להציל את המצב. גואיג'י הוא העתק אחד לאחד של לואיג'י, יש לו שואב משלו, ואותן יכולות בדיוק כמו המקור! המשחק מוצא דרכים נהדרות לגרום לשחקן לחשוב על אפשרויות בהם אנחנו צריכים להשתמש בשניהם במקביל, ואף מציעים לנו את האפשרות לשחק את המשחק בקו אופ משותף עם חבר!

 

גרפיקה
Luigi’s Mansion 3 הוא עוד הוכחה לקסמים המטורפים שנינטנדו מצליחה לעשות על מנת למתוח את הקונסולה ההיברדית הקטנה הזאת לקצה גבול היכולת, ומדובר באחד המשחקים היפים ביותר שיש לקונסולה להציע. הצבעים קופצים מחוץ למסך הקטן והגדול, ללא הרבה הבדלים, כך ששחקנים שמשחקים לרוב ON THE GO יהנו לא פחות מהחברה שמשחקים בבית, והבחירה בסטייל מצוייר על גבול הדיסני עושה את העבודה ועם שילוב של מנוע פיזיקה מרשים שמאפשר לחפצים להגיב במציאות די מרשימה לאפקט השאיבה של השואב הכה מפורסם של לואיג'י. מעבר לכך, המודלים של הדמויות נראים טוב יותר מאי פעם, והמלון הענק מצליח לשמור על רעננות עם כל שלב דרך יצירת הבדל משמעותי בין כל קומה וקומה בעזרת נושאים שמובילים אותה (לדוגמא קומה חמש המגניבה שמקשרת את עצמה לאבירים וימי הביניים).

סיכום
Luigi’s Mansion 3 הינו אחד המשחקים הטובים ביותר שיצאו עד כה לקונסולת המשחקים של נינטנדו. אמנם הוא לא היפה בהם, לא הארוך שבהם, ולא המתוחכם שבהם, אך הוא מחפה על הכל בקסם, חן והומור שלאף משחק אחר בשנים האחרונות לא היה, וכמה שזה היה חסר בעולם הגיימינג בשנת 2019. רוצו לקנות!