הכוח מתעורר: Star Wars: Fallen Order

מלחמת הכוכבים החדש מציג עלילה בוגרת ומערכת קרב מאתגרת, ומצליח להעניק תקווה חדשה למותג בהפצת EA

ארתור פליאסצקי  24.11.19 - 11:43
תחילת כתבה

וידוי קצר: אני לא חובב של מלחמת הכוכבים. ראיתי את הסרטים, שיחקתי במשחקים ואפילו ניסיתי לקרוא את אחד הספרים אבל פשוט לא הצלחתי להתחבר לאופרת חלל הזו. אולי זה בגלל שאני יותר טיפוס של פנטזיה טולקינית. כשקיבלתי את Star Wars Jedi: Fallen Order ציפיתי לחווית משחק בינונית במקרה הטוב.

אבל אפשר להבין אותי: בשנים האחרונות, משחקי מלחמת הכוכבים די סבלו תחת פיקוחה של EA, שניסתה לסחוט מהמותג כמה שיותר כסף, בכמה שפחות מאמץ. אם זה לא מספיק, הסטודיו המפתח שקיבל את המושכות, Respawn ידועים בעיקר בזכות משחקי יריות. תכננתי לחרוש את המשחק בסוף שבוע אחד ולחזור ל-Red Dead 2, אבל להפתעתי, Fallen Order תפס אותי חזק ולא הרפה כל השבוע, ומצאתי את עצמי שוקע עמוק בתוך היקום העצום של מלחמת הכוכבים.

העלילה של המשחק מתחילה מספר שנים אחרי נפילת הרפובליקה ועליית האימפריה לשלטון. למי שלא מכיר את לוח הזמנים של היקום, המשחק מתרחש קצת אחרי הסרט השלישי, Revenage of The Sith: פאלפאטין הופך להיות הקיסר ומשמיד את מסדר הג׳דיי, אנאקין סקייווקר הופך לדארת׳ ווידר ויוצא לצוד את הג׳דיים ששרדו. אתם תשחקו את קאל קאסטיס הצעיר, שהצליח לחמוק ממסע ההרג נגד הג׳דיים, אבל ברגע שהכוחות שלו מתגלים הוא עולה על הרדאר של האינקוויזיטורים - לוחמים חסרי רחמים בעלי כוחות דומים לו שצדים את הג׳דיים שהצליחו לחמוק. הוא נאלץ לברוח למסע בין כוכבים ולגלות סוד שיכול לעזור לבנות מחדש את מסדר הג׳דיי.

מי שראה את הסרטים ירגיש בבית כבר מהרגעים הראשונים: עלילת המשחק מאד נאמנה ליקום של מלחמת הכוכבים והדמויות השונות שקאל יפגוש במהלך המסע שלו תורמות בצורה נהדרת להתפתחות העלילה, חברי צוות הספינה ״סטינגר מאנטיס״ שקאל מתחבר אליהם בתחילת המשחק גונבים את ההצגה ויודעים מתי להציג הומור משובח או דרמה קורעת לב, והאינקוויזיטורים מרגישים כמו דמויות עם אופי במקום סתם עוד Bad Guys גנריים, וכמובן - כמה דמויות מהסרטים עצמן שלא נציין את שמן כדי להימנע מספויילרים.

עלילת המשחק לא מפחדת לגעת בנושאים קשים כמו פוסט טראומה ורגשות האשמה שקאל חווה משום שהוא ניצל בעוד חבריו נהרגו, המשחק מצליח להראות את כל זה בעזרת קטעי מעבר שמבוימים וכתובים נהדר וגם בעזרת פלאשבקים מתקופת האימונים של קאל באקדמיית הג׳דיי.

 

המסע של קאל יתפרש על פני כוכבים שונים ברחבי הגלקסיה, כאשר כל כוכב מציג סביבה חדשה לחקור ולנווט. הניווט שלכם ברחבי מפת המשחק מאד מזכיר את סדרת Uncharted המעולה, מה שאומר שאתם תצטרכו לקפוץ, לטפס ולהתנדנד ברחבי המפה כדי להגיע למקומות שונים.

המשחק גם ידאג לזרוק לכיוונכם פאזלי פלטפורמות שונים שידרשו מכם חשיבה, תכנון וזמן תגובה מהיר. בנוסף, אתם תמצאו Fallen Order מעודד אתכם לחקור את המפה ולגלות מקומות נסתרים כדי להשיג נקודות ניסיון נוספות, חלקי מידע שונים על העולם וכמובן פיסות של חרבות אור שאיתן תוכלו לעצב את הנשק שלכם. עולם המשחק יפתח יותר ויותר ככול שתפתחו את כוחות הג׳דיי של קאל, מה שאומר שתוכלו להשתמש ביכולות מיוחדות שונות כדי להגיע למקומות חדשים ולגלות עוד אוצרות מגניבים.

הכוחות השונים שקאל ילמד במהלך המשחק לא רק יעזרו לו לחקר העולם אלא גם בקרבות מול האויבים השונים שתתקלו בהם. מערכת הקרב מרגישה קצת כמו Dark Souls Lite: לא קשה במיוחד אבל מאתגרת וגם כאן המשחק עושה עבודה נהדרת בלהציג אויבים שונים בעלי יכולות מיוחדות שידרשו מכם ללמוד את הטקטיקה שלהם אם אתם רוצים לשרוד. בגלל שאתם מוגבלים לנשק אחד ויחיד, החרב אור שלכם, המשחק דואג לתת לכם אויבים מגוונים שיאלצו אתכם להשתמש בכול היכולות שלכם.

אבל למרות הגיוון חלק מהאויבים מרגישים מעט חוזרים על עצמם ולא מאתגרים, במיוחד כנגד חיילי האימפריה, אותם חיילים בשריונות לבנים שכול קרב איתם פשוט הופך למטלה. אחת מגולות הכותרת במשחק היא קרבות הבוסים הנהדרים, המשחק דואג לגוון בין כל קרב ולגרום לכם להילחם ברובוטים עצומים, מפלצות משונות ואפילו טנקים מהלכים, כאשר השיא הם הקרבות כנגד אינקוויזיטורים שיעיפו אתכם מהכיסא מרוב כמה שהם נראים מעולה.

 Fallen Order נראה מדהים מבחינה גרפית, העולמות השונים, הדמויות והאפקטים הם חגיגה לעיניים, אתם בהחלט תמצאו את עצמכם עוצרים מדי פעם ופשוט בוהים בנוף המדהים של איזה עולם חייזרי. אבל כל היופי הזה ידרוש מכם מחשב קשוח מאד, במיוחד אם אתם רוצים לשחק על הגדרות אולטרה ולהימנע מתקיעות שונות בזמן קרבות, כאשר המסך מתפוצץ עם אפקטים מרהיבים. תוסיפו לכול זה פסקול נהדר שרובו מגיע מהסרטים ודיבוב מעולה ותקבלו את אחד המשחקים היפים שיצאו השנה.

לסיכום
לא צריך להיות חסיד של מלחמת הכוכבים כדי לאהוב את Fallen Order. הוא משחק מהפנט שיודע איך ללכוד אתכם ביקום המאסיבי שלו עם עלילה בוגרת ועמוקה, דמויות נהדרת שמרגישות כמו אנשים חיים, עולמות מסתוריים שמזמינים אתכם לחקור אותם, מערכת קרב מאתגרת, גרפיקה יפיפייה ופסקול מושלם. Fallen Orderהוא כנראה משחק מלחמת הכוכבים הטוב ביותר שיצא בשנים האחרונות והוא מומלץ בחום גם לחובבי הסדרה וגם למי שמחפש משחק אקשן והרפתקאות טוב. 

עותק הסקירה התקבל תודות לעדלי יונייטד, היבואנית הרשמית של  Star Wars: Fallen Order בישראל.