מרקו ואן באסטן הורחק מפיפ"א 20 עקב הערה אנטישמית

חברת EA הסירה לראשונה בצעד תקדימי את קלף האייקון של אגדת העבר של נבחרת הולנד

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.12.19 - 12:59

תגיות: פיפא

תחילת כתבהבמהלך שבת האחרונה, שחקן העבר האגדי של מילאן - מרקו ואן באסטן, הסתבך לאחר שהשתמש בביטוי "זיג הייל" המזוהה עם המפלגה הנאצית, במהלך שידור בטלוויזיה ההולנדית. כעת, מס' ימים לאחר התקרית, שחקני פיפ"א 20 קמו הבוקר להודעה מפתיעה מצד חברת EA.

בחברה החליטו להסיר את קלפי האייקון של השחקן מהליך מפתיחת החבילות, וממצבי ה-FUT דראפט אתגרי ה-SBC, אך שחקנים שכבר השיגו את קלף האייקון עדיין יוכלו להשתמש בו. בהודעה נמסר "לקהילת פיפ"א, אנו מודעים להערות האחרונות שנאמרו מפי מרקו ואן באסטן. אנו מצפים שהמחוייבות שלנו לשיוויון וגיוון תישמר. כתוצאה, אנו משעים את קלפי האייקון של באסטן מחבילות הקלפים, אתגרי ה-SBC וה-FUT דראפט עד להודעה חדשה. הישארו עימנו לעדכונים". מאז התקרית וההסרה, מחירו של קלף האייקון הכפיל את עצמו בשוק ההעברות בפיפ"א 20, מכיוון והפך למצרך נדיר.

ואן באסטן שימש כפרשן במשחק הניצחון של איאקס על הרקלאס בליגה ההולנדית, ומיכוון וחשב שהמקרופונים סגורים, אמר עם סיום המשחק למאמנה של הרקלאס: "לא יפה, זיג הייל". זמן קצר לאחר התקרית התנצל ואן באסטן ואמר: "לא התכוונתי לזעזע אף אחד, פשוט רציתי לצחוק קצת על חשבונו של האנס (שדר הקווים) זו היתה בדיחה לא במקום". מדובר בצעד תקדימי, מכיוון וזוהי הפעם הראשונה בה חברת EA מסירה אייקון מהמשחק, במיוחד לאור תקרית כזו.