מנכ"ל אקס בוקס: "אנחנו לא מתחרים בסוני"

פיל ספנסר מדבר על היריבות, ועל טכנולוגיית הענן שמאיימת על עתיד הקונסולות המסורתיות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.02.20 - 15:31
תחילת כתבה

במהלך תקופת החגים של שנת 2020 דור הקונסולות החדש ישוחרר ואיתו נקבל את הפלייסטיישן 5 ואת סדרת ה-Series X של אקס בוקס. התחרות בענף הגיעה בעיקר משתי החברות הענקיות, אך כעת לקראת ההשקה שתגיע אליהו בעוד מס' חודשים, יוצא פיל ספנסר, מנכ"ל אקס בוקס, בהצהרה מעניינת. 

במהלך ראיון ציין ספנסר כי לפי דעתו, סטרימינג דרך טכנולוגיית ענן היא העתיד של עולם הגיימינג, וכי חברות כמו סוני או נינטנדו, שמייצרות גם הן קונסולות וחומרה - לא הביעו התעניינות או השקיעו בטכנולוגיית סטרימינג ,ולכן הם במיקרוסופט רואים את גוגל ואמאזון כמתחרות ישירות מכאן ואילך: "אנו חולקים כבוד רב לסוני ונינטנדו, אבל אנחנו רואים באמאזון או גוגל כמתחרות ישירות. זה לא זילזול, אבל זה נראה כאילו שאר החברות המסורתיות בתעשייה נמצאות כרגע בעמדה לא נכונה. הם יכולים להתחיל להשקיע ולנסות לשחזר את ההצלחה של הטכנולוגיה, אבל אנחנו כבר השקענו מילארדי דולרים ב-Azure לאורך השנים".

Azure היא טכנולוגיית הענן של מיקרטסופט, שאמנם זמינה כבר עשור בחברה, אך רק בשנים האחרונות היא מתחילה לקחת את קדמת הבמה ולשמש את החברה עבור גיימינג. Azure ישמש את מיקרוספט בשנים הקרובות לטובת שירותי סטרימינג למשחקים, וגם למשחקים כמו Microsoft Flight Simulator - סימולטור הטיסה הותיק שיקבל מותג חדש בסדרה: באמצעות הטכנולוגיה, יוכל המשחק לשלוף את המידע מהענן בזמן אמת, ובכך לשחזר את כל כדור הארץ תוך כדי התחברות ללוויינים, ומסרטונים ששוחררו המדגימים את המשחק - נראה כי מדובר בהצלחה.

אינדיקציה נוספת שמראה שמיקרוסופט עברה לשלב הבא ב"מלחמת הקונסולות" היא העובדה שלאורך החודשים האחרונים, החברה תומכת יותר ויותר בקרוס פלטפורם יחד עם נינטנדו וסוני - מהלך שעד לפניי מס' שנים היה נחשב כחלום. שירות ה-Stadia של גוגל אמנם זכה להשקה כושלת - אך המתחרה הראיתה כי הטכנולוגיה בבסיסה עובדת, אך דורשת עוד עבודה על המוצר על מנת לשפרו. ספנסר המשיך וציין: "אנו לא מעוניינים להכנס למלחמות מיותרות בזמן שגוגל או אמאזון לא מכוונות את המוצר שלהם עבור קבוצה ספציפית - הן מכוונות עבור שבעה מיליארד אנשים ברחבי העולם. זו המטרה שלנו".

חשוב לזכור כי גם מצד סוני וגם מצד מיקרוסופט מדברים על כך שדור הקונסולות הקרוב כנראה יהיה הדור האחרון שיכיל כונן דיסקים, והדורות הבאים יכילו זכרונות גדולים יותר ויאפשרו לשחקנים בעיקר להתקין את המשחקים דיגיטלית, או לשחק בטכנולוגיית ענן .נראה שספנסר הבין כי למרות שטכנולוגיית הענן אמנם נכשלה בהשקה שלה, עדיין מדובר בתחום שאליו שואף העתיד, וכי המלחמה העיקרית של חברות גיימינג מסורתיות כמו השלישייה העיקרית (מיקרוסופט, סוני ונינטנדו) הוא לאו דווקא אחת בשנייה, אלא על אלו שמציגים את הטכנולוגיה של העתיד.