צפו: הביצועים של הדור הבא

מרשים: מיקרוסופט מדגימה את ההבדלים בין הדורות וחושפת את המפרט של ה-XBOX Series X

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.03.20 - 11:46
תחילת כתבהחברת מיקרוסופט שיחררה סרטונים המדגימים את אתההבדלים בין זמני הטעינה ויכולות העיבוד של סדרת ה-Series X של הדור הבא לעומת הדור הנוכחי של האקס בוקס וואן X. בסרטון הראשון ניתן לראות את המשחק State of Decay 2 כאשר הוא רץ על שתי הקונסולות זה לצד זה, וניתן לראות כי זמני הטעינה מהתפריט הראשי ועד שהחל המשחק עמדו על 11 שניות על סדרת ה-Seriex X, לעומת 50 שניות על קונסולת הוואן X.

בסרטון מודגש כי לא מדובר בגרסת משחק שהותאמה ספציפית עבור הדור הבא וה-Series X, אלא במשחק של הדור הנוכחי והדגש הוא על יכולות התמיכה אחורנית של הקונסולה וזמני הטעינה של משחקים מאותו דור. זמני טעינה דומים נחשפו עבור הפלייסטיישן 5 כאשר סוני הדגימה כיצד היא טוענת את המשחק ספיידרמן ב-11 שניות על הקונסולה - השוואה יחסית דומה. הדגש מגיע מכיוון ואקס בוקס הודיעה כי שחקנים שירכשו משחק בדור אחד, לא יצטרכו לקנות את המשחק בדור חדש יותר - והוא יותאם לאותו דור אוטומטית בהתאם לקונסולה שבה ישתמשו השחקנים.

המפרט הטכני של הקונסולה מתפאר במעבד Zen 2 של חברת AMD בעל 8 ליבות שיאפשר הרצת משחקים ברזולוציית 4K ב-60 פריימים לשנייה, ותמיכה ברזולוציית 8K או 120 פריימים לשנייה. AMD תספק גם את כרטיס המסך מסדרת RDNA 2 GPU החדשה שכוללת יכולות עיבוד של 12 טרה פלופס, תוסיפו לכל העסק כונן SSD, שיספק זמני טעינה מהירים מבעבר - ומדובר בחתיכת מפלצת גיימינג.

בסרטון הנוסף ניתן לראות כיצד ניתן לחזור למס' משחקים שהיו על מצב השהייה מנקודה ספציפית שבה עצרו השחקנים, בניגוד למשחק אחד כמו שהיה אפשרי בדור הנוכחי. אלו רק מהיכולות של הדור הבא שחושפת מיקרוסופט, ונראה שמשבר התפרצות הקורונה עוד לא גורם לה להודיע על דחיית ההשקה מהמועד שלה -  תקופת החגים של שנת 2020. רק השבוע חזו אנליסטים בתעשייה דחייה בתאריך השיחרור של האקס בוקס Series X וגם הפלייסטיישן 5 של סוני, שבינתיים שומרת על דממה ועדיין לא חשפה כיצד הקונסולה תיראה.