האכזבה מסוני: מפרט הפלייסטיישן 5 נחשף

הדרך אל ה-PS5: למרות ההכרזה על מעבד חדש וכונן SSD מהיר, הצופים ברשת השתעממו. הפרטים המלאים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.03.20 - 12:47
תחילת כתבה

בתחילת השבוע חשפה מיקרוסופט את המפרט המלא של הדור הבא שלה, קונסולת ה-XBOX SERIES X, ולאחר שהודיע סוני כי תבצע שידור ברשת בו תחשוף פרטים חדשים לגביי השקת הפלייסטיישן 5 השחקנים ברשת כססו ציפורניים בהתרגשות, רק כדי למצוא את עצמם מאוכזבים משידור טכני שאמנם שיעמם רבים, אך חשף פרטים חדשים.

את השידור העביר מארק צ'רני - מעצב החומרה הראשי של הפלייסטיישן 5, שפירט על המפרט הטכני של הקונסולה ועל יכולות האחסון המהירות שלה. אלו יאפשרו למשחק לטעון את מה שהשחקן רואה בצורה דינאמית ומיידית, מה שיגרום לצמצום זמני הטעינה ברמה ניכרת.

מארק ציין כי בניגוד לפלייסטיישן 4, שמסוגל לטעון ג'יגה ב-20 שניות. קונסולת הדור הבא של סוני תוכל לטעון 2 ג'יגה ב-0.27 שניות, בזמן שמעבד הפלייסטיישן 5, יהיה בעל 2 ליבות במהירות של 3.5 ג'יגה הרץ, וכרטיס גרפי עם כוח של 10.28 יכולות עיבוד.

הקונסולה תגיע עם זיכרון של 16 ג'יגה בייט וכונן SSD לאיחסון בנפח של 825 ג'יגה. בנוסף, סוני תתמוך בהרחבת שטח איחסון באמצעות כוננים חיצוניים שיוכלו לעמוד בדרישות המערכת החדשה שלה.

חלק נוסף שעליו שם מארק דגש במהלך ההכרזה היא יכולת עיבוד האודיו החדשה שעליה עובדים בסוני, ותפקידה הוא לספק "צליל תלת מימדי", שלטענת צ'רני, אמור לספק לשחקנים תחושה כי הצלילים מגיעים ממספר נקודות סביב השחקן - לא מהאזנייה עצמה. לאכזבת רבים, הקונסולה תתמוך במשחקים לאחרון, אך רק אלו הדור האחרון, הפלייסטיישן 4.

המפרט של הפלייסטיישן 5 נחות אמנם לעומתו של המתחרה, ה-XBOX SERIES X, אך ייתכן וזה יאפשר למכור את הקונסולה במחיר זול יותר. בנוסף, נכון לעכשיו סוני עוד לא הודיעה על דחיית הקונסולה ותאריך ההשקה המקורי נשאר כמו שהוא: תקופת החגים 2020.

חלק מהפרטים הטכניים כבר נחשפו בעבר, ובפועל סוני לא חידשה יותר מידי או הצליחה לסחוף את הרשת, נהפוך מכך: צופים רבים מצאו את עצמם משועממים והרשת צחקה על שהשידור ארך כ-50 דקות והיה מיועד בעיקר למפתחים, לא לגיימרים עצמם. מיותר לציין שהציפייה הגדולה לחשיפת עיצוב הקונסולה עצמה - לא קרתה בסופו של דבר.

כמובן שקיימת גם האופציה שבה סוני לא רצתה לחשוף את הקונסולה באירוע כל כך דל ללא נוכחות אנשים בגלל התפרצות הקורונה, והיא מחכה לראות האם המצב ישתפר בחודשים הקרובים, כך שתוכל לחשוף אותו בשלב מאוחר ומתאים יותר.