קבוצת החלומות של מואנס דאבור בפיפ"א

החלוץ על הפרויקט החדש: "רוצה להיות חלק מהדבר הבא בעולם, לכל קבוצה יש שחקנים שמייצגים אותה"

מתן בן ישי  21.06.20 - 11:50
תחילת כתבהזה לא סוד שמואנס דאבור מכור לפיפ"א. השחקן התבטא יותר מפעם אחת על אהבתו למשחק, וכיכב גם בטורניר 433 במהלך תקופת הבידוד והסגר של הקורונה. מה שלא בהכרח כולם מודעים אליו הוא קבוצת ה-eSports שאותה הקים ביחד עם אחיו פראנס מיד לאחר הטורניר: הכירו את MD9 eSports.
נכון לעכשיו הקבוצה שמה דגש על שני משחקים עיקריים: פיפ"א ופרו אבולושן, עם משחקים ושחקנים נוספים שיתווספו ויוחתמו בקבוצה. בגזרת שחקני הפיפ"א חתומים ארז גבאי - מאמן נבחרת ה-eFootball של ישראל בהתאחדות לכדורגל, ואליו מצטרפים גם תמיר לוי ונמרוד הורביץ, לשעבר שחקני הפיפ"א של בית"ר ירושלים. במהלך תקופת הקורונה ביטלה בית"ר את פרוייקט ה-eSports שלה, ודאבור קפץ על ההזדמנות והחתים את הכשורונות. ומה עם גזרת הפרו אבולושן? שם מככב לא אחר מאוראל דניאל - שכבר ייצג את ישראל במוקדמות ה-eEuro של פרו. דאבור דואג לתת בראש ולשחק בכבודו ובעצמו במשחקי הראווה של הקבוצה, ועל הדרך דואג לאמן ולפתח את בן טיפוחיו - ליאם שלו בן ה-15. ליאם הוא שחקן אקדמיה - שחקנים מתחת לגיל 16 שמראים יכולות וכישורים, אך אינם יכולים להשתתף בטורנירים אישית. אגב, לאלו שתהו, MD9 eSports היא נכון לעכשיו קבוצת ה-eSports היחידה ששחקן כדורגל הקים - והוא ומשחק בה בעצמו. אז איך ההישגים של הקבוצה עצמה עד עכשיו? דאבור הגיב ואמר: "אנחנו משחקים בינתיים נגד קבוצות מאירופה. שיחקנו נגד שטוטגרט, ארגונים מוכרים ושחקנים מהטופ העולמי". רק בשבוע שעבר התקיימו שני משחקים: בראשון האחרון דאבור נתן בראש וניצח במשחק ראווה את השחקן המקצועי של VFB eSports, הקבוצה של שטוטגרט. כאשר במשחק עצמו ניצחו MD9 בתוצאה של 0:4. ביום שני למחרת, התחרו MD9 נגד סאן לורנצו מארגנטינה שם ניצחה בתוצאה של 0:2.
דאבור והקבוצה דואגים לשים דגש גם על כשרונות נוספים בארץ, וקיימו משחקי ידידות בין הארגון הישראלי Nom-Gaming, שהצליח לנצח 1:3 את הקבוצה של חלוץ הופנהיים. דאבור קיים משחק ידידות גם נגד Future FC - ארגון ה-eSports שבו חתום רועי פלדמן - שחקן הפיפ"א הישראלי שכבר ייצג את ישראל בטורנירים רשמיים של EA. המשחקים מול FFCC לעומת זאת, הלכו לטובת הקבוצה של דאבור, שניצחה בסיכום המשחקים בתוצאה של 1:2.
הקרב מול Future FCC היה אייקוני מסיבה מאוד פשוטה: גם תמיר לוי מ-MD9 וגם פלדמן מ-FFCC הם שחקני נבחרת ישראל ב-eFootball. הקבוצות קיימו שלושה משחקים, כאשר במשחק הראשון ליאם מ-MD9 ניצח 1:7 את השחקנית Teca מ-FFCC בתוצאה של 1:7. המשחק השני הסתיים בתוצאה של נמרוד הורביץ' את Fatih גם בתוצאה של 1:7, והמשחק השלישי של תמיר ופלדמן הסתיים ב-1:4 לטובת פלדמן, שניצח בפנדלים.

שאלתי את דאבור מה הניע אותו להקים קבוצת eSports ולהיכנס לסצינה התחרותית, חוץ מהאהבה לפיפ"א כמובן: "אני משחק כבר הרבה שנים, עוקב אחרי השחקנים הטובים בעולם ואפילו בקשר איתם! אני בקשר גם עם השחקנים הטובים בארץ בפיפ"א, וכשראיתי כמה הענף מתפתח, הרגשתי שזה הולך להיות הדבר הגדול הבא בעולם... אז פניתי לאח שלי והחלטנו ללכת על זה".

"בארץ זה עדיין לא כזה רץ", הוסיף חלוץ הופנהיים. "אבל בכל העולם יש טירוף ולכל קבוצה יש שחקנים שמייצגים אותה". תהיתי כמה רחוק רוצים האחים ללכת עם החלום, והתשובה של דאבור לא אכזבה: "השאיפה היא להגיע לאליפות העולם למועדונים כבר בשנה הבאה, ולפתח את השחקנים שלנו כדי שיהיו להם את הסיכויים הטובים ביותר להעפיל לטורנירים הרשמיים!". אם נתחשב בכשרונות שחתומים בקבוצה, סביר להניח שלצד יכולת הכיבוש הטובה בבונדסליגה, והכישורים שהפגין בטורניר 433 על הדשא הוירטואלי - אנחנו עוד נשמע בעתיד על ההישגים של דאבור גם עם MD9 eSports.