זכרון ילדות: עטיפות פיפ"א בשנות האלפיים

כל הכוכבים: "שנות הזהב" שבהן קיבלו נציגות מקומית, האינפלציה של 2015, וכמה פעמים יכולים להופיע וויין רוני, רונאלדיניו ומסי?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.07.20 - 12:20

תגיות: פיפא

תחילת כתבה

במהלך הימים האחרונים חשפה EA את עטיפת פיפ"א 21, וראינו שהפרזנטור השנה הוא לא אחר מכוכב פ.ס.ז' העולה, קיליאן אמפבה. החלטנו לחזור אחורה בזמן ולהביט על שני העשורים שחלפו, עם כל הכוכבים והשחקנים שהופיעו על עטיפות המשחק לאורך השנים. חשוב לציין שנזכיר בעיקר את העטיפות הגלובאליות של המשחק, מכיוון והיו שנים שבהן הייתה אינפלציה של עטיפות לפי מדינה, כך שנתרכז בעיקר.

"שנות הזהב" - השנים בהן קיבלנו ייצוג ישראלי במשחק
בתחילת המילניום, בשנת 2000 מי שכיכב על העטיפה היה לא אחר מסול קמפבל, שבאותה תקופה שיחק בטונטהאם. דאז, הקהל הישראלי זכה לקבל עטיפות ושדרנים משלו בפיפ"א - שעליה כיכב ג'ובאני רוסו, יחד עם שדרנות ופרשנות רמי וייץ, ושגיא כהן ומודי בר און.

בשנת 2001 כיכב על העטיפה הרשמית פול סקולס, ועל העטיפה הישראלית שמעון גרשון, ששיחק באותה תקופה בהפועל תל אביב. על העטיפה הרשמית של פיפ"א 2002 כיכב תיירי הנרי, ועל העטיפה הישראלית - חיים רביבו במדי נבחרת ישראל. זו לצערנו הייתה השנה האחרונה שהקהל הישראלי יקבל ייצוג רשמי על העטיפות שלו.

"שנות השילוש הקדוש" - כי שחקן אחד לא מספיק
בשנים הבאות של המותג, עטיפות המשחק לא הסתפקו בפרזנטור אחד. בשנת 2003 כיכבו רוברטו קרלוס, ראיין גיגס ואדגר דיווידס. על עטיפת פיפ"א 2004 כיכבו אלסנדרו דל פיירו, תיירי הנרי ורונאלדיניו, ושנה לאחר מכן בפיפ"א 2005 הופיעו פרננדו מוריינטס, אנדריי שבצ'נקו ופטריק ויירה.
"התקופה של רוני" - שבע שנים רצופות של החלוץ
החל משנת 2006, פיפ"א עובר לשיטת מיספור דו ספרתית, ועם השיטה הזו מגיעים גם וויין רוני (שלא הולך לעזוב בקרוב) ממנצ'סטר ורונאלדיניו שיככבו שניהם על עטיפות המשחק עד פיפ"א 09. במשחק הראשון של העשור החדש, פיפ"א 10, החליטו ב-EA לחזור לשלישיית שחקנים שיופיעו על העטיפה, ועליה רוני ממשיך לככב, אך הפעם לצד פרנק לאמפרד ות'יאו וולקוט. רוני ימשיך לככב לעוד שני משחקים בסדרה: בפיפ"א 11 הוא מופיע לצד קאקא, ובפיפ"א 12 לצד ג'ק וילשר.

תקופתו של "הפרעוש" - כשמסי שלט בעניינים
החל מפיפ"א 13, את מקומו של רוני תופס לא אחר מאשר ליאו מסי, שימשיך לככב על עטיפות המשחק עד פיפ"א 16. זוכרים שדיברנו על אינפלציה? אז לאורך כל תקופת הפרעוש, EA תשחרר עטיפות בכיכובו של מסי, בשילוב של שחקנים בהתאם למדינות. השיא היה בפיפ"א 15, כשהמשחק קיבל 19 עטיפות שונות!

השנים האחרונות
 בפיפ"א 17, חברת EA ביצעה סקר עולמי שבסופו הוחלט שמי שייצג את עטיפת המשחק יהיה מרקו רויס מדורטומונד, שגבר על אנתוני מרסיאל (מנצ'סטר יונייטד), חאמס רודריגס (ריאל מדריד) ואדן הזארד (צ׳לסי) .

בפיפ"א 18 כיכב כריסטיאנו רונאלדו לבדו, ובפיפ"א 19 הוא קיבל את ניימאר כשחקן חיזוק על עטיפת ה-Champions של המשחק. באותה שנה, לאחר פרשת האונס הוא הוחלף באופן רשמי בניימאר, קווין דה בריינה ופאולו דיבאלה בחומר השיווקי ובתפריטי המשחק.

בפיפ"א 20 קיבלנו את אדן האזר על מהדורת המשחק הרגילה, ו-את וירג'יל ואן דייק על גרסת ה-Champions. על גרסת האולטימייט כיכב לא אחר מאשר זינדין זידאן האגדי. והשנה בפיפ"א 21? קיליאן אמבפה עד הסוף.

איזו עטיפה הכי זכורה לכם? איזו הכי אהבתם? מה אתם חושבים על העטיפות של פיפ"א 21? שתפו אותנו בתגובות >>>