"משלמים לנו פרוטות": למה בארקלי נעדר מ-2K?

צפו: כוכב -NBA בעבר חשף מדוע דמותו לא השתתפה במשחק לאורך השנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.09.20 - 13:47
תחילת כתבה

צ'ארלס בארקלי נחשב לאחד מהכדורסלנים הגדולים ביותר בתולדות ה-NBA, ושחקנים רבים תהו מדוע דמותו לא מופיעה במשחקי NBA 2K לאורך השנים, וכעת נחשפת לנו הסיבה.

בארקלי השתתף במהלך השבוע בשידור אינטרנטי בו אוהדים ומעריצים יכולים לשאול שאלות ולקבל מענה, וכאשר נשאל ע"י אחד הצופים מדוע הוא לא השתתף עד היום בסדרת 2K, השחקן ענה שמדובר בעניין כספי.

בארקלי התייחס לעובדה ששחקני עבר שפחות מבוססים ממנו, מקבלים שכר פעוט על הופעתם במשחק: "הם (חברת 2K) מרוויחים 300 מיליון דולר בכל שנה, והם משלמים לנו (שחקני העבר) פרוטות. אם הם יתנו לשחקני העבר תשלום של מליון דולר - אופיע במשחק".

"הם ענו לי: אנו נשלם לך את מה שאנחנו משלמים לאחרים, ואני מסביר להם שאני לא כמו האחרים. הם כל שנה מתקשרים אליי ושואלים אותי אם שיניתי את דעתי, ולמה שאעשה זאת? יש הנחה מוטעית בציבור לגבי שחקני העבר".

"אנשים חושבים ששחקנים הרוויחו טריליארד דולר במהלך הקריירה שלהם, ועכשיו הם מסודרים עד סוף ימיהם. קיימים שחקנים מבוגרים ממני שלא הרוויחו אגורה. הם אלו שזקוקים לכסף. זאת הסיבה שבגללה אני לא נמצא במשחקים".

זו לא הפעם הראשונה שבארקלי דיבר באופן מופגן כלפי חברת 2K. בשנת 2016 הוא טען דבר דומה ואמר: "אני לא מנסה להיות חמדן, אבל הם צריכים לתרום את הכסף לשחקנים שפרשו. אם הם יתרמו מליון דולר לאירגון השחקנים הפורשים - הם יוכלו להשתמש בדמותי".