פיפ"א 21: מה עובר אתכם לדור הבא?

אלו מצבי המשחק שתוכלו לשמור כאשר תשדרגו את הקונסולה שלכם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.10.20 - 14:04

תגיות: פיפא 21

תחילת כתבה

קונסולות הדור הבא יגיעו אלינו בעוד כחודש, והשחקנים כבר מתכוננים ומכינים את הארנקים. מכוון והשנה מדובר ב"דור מעבר" - דור שבו משווקות הקונסולות החדשות - לא חסרות חברות הכריזו כי המשחקים אותן פיתחו בדור הנוכחי יעבדו גם בדור הבא.

עוד בימי ההכרזה הראשונים לפיפ"א 21, חברת EA הכריזה כי היא תתמוך בשירות  ה-Daul Entitlement - מה שיאפשר לשחקנים לשדרג את העותק הקיים של המשחק שלהם מהדור הנוכחי לדור הבא.

כעת החברה מפרטת כיצד השידרוג יעבוד,  ומדגישה כי רק ההתקדמות שהשחקנים ביצעו במצבי האולטימייט טים וה-Volta - כדורגל הרחוב, יעברו לקונסולות הפלייסטיישן 5 והאקס בוקס Series X ו-S: בדגש על השחקנים, האייטמים, הפיפ"א קויינס ופויינטס - כולל המיקומים של השחקנים בטבלאות הדירוג.

לצערנו, אלו שמשקיעים את זמנם במצבי המשחק האחרים שיש לפיפ"א להציע, כמו מצב הקריירה, פרו קלאבס, ומצבי האונליין - לא יוכלו להעביר את השמירה וההתקדמויות לדור הבא, מה שאומר שהשחקנים יאלצו להתחיל מחדש.

מיותר לציין ששחקנים רבים לא בהכרח מרוצים, אך ארון מקהארדי מצוות הפיתוח ב-EA מפרט על ההחלטה: "כאשר אנו מפתחים עבור דור חדש של קונסולות, תמיד תהיה סיטואציה שאנו נאלצים להתפשר".

"את הזמן שיכולנו להקדיש להעברת ההתקדמות בכל מצבי המשחק החלטנו להקדיש על מנת לשפר את המשחק בכל היבט תוך כדי קבלת פידבקים מהקהילה שלנו".

"מכיוון שמצב המשחק של וולטה וה-FUT הם שירותים שמבוססים על שרת - זו הייתה הבחירה ההגיונית עבורינו לאפשר את העברת ההתקדמות שלהם לדור הבא".

למרות הטענות הרבות, קיים הגיון רב מאחורי דבריו של מקהארדי. ההתקדמות בכל שאר מצבי המשחק שמורות על הקונסולה עצמה, בזמן שההתקדמות של השחקנים ב-FUT או וולטה שמורה על שרת חיצוני - לכן הרבה יותר פשוט ל-EA לבצע את המעבר הנוכחי בין הקונסולות והדורות.

אז למרות שלא מדובר בעבודה פשוטה עבור המפתחים - בימינו קיימות לא מעט אופציות, כמו שמירות על ענן ויכולות סינכרון, מה שגורם לרבים לתהות מדוע EA אינה מנצלת פתרונות מודרניים שקיימים בדיוק למקרים כאלו.