היה שווה לחכות: רשמים ראשונים מהפלייסטיישן 5

מה בקופסא, איך השלט והאיכות של קונסולת הדור הבא? הפרטים בפנים

מתן בן ישי  29.10.20 - 14:38
תחילת כתבהאת היום שלי זכיתי לפתוח עם שליח UPS שהכריז כי חג המולד הגיע מוקדם השנה: הפלייסטיישן 5 נחת אצלי בסלון, ומכיוון שאני עוד לא יכול לפרסם את הביקורת המלאה - אלו הרשמים הראשונים שלי מהקונסולה, כולל פירוט כולל של הציוד הנלווה שנקבל עם הרכישה. תודה ענקית לישפאר - שהעניקו לי את האפשרות לבחון את הקונסולה מוקדם!

בשבועות האחרונים גילינו כי הגודל של ה-PS5 לא קטן כמו שחשבנו, ואף גילינו שהוא יותר גדול מהאקס בוקס עצמו.. בשנייה שקיבלתי את הקופסא מהשליח ניתן להבין - הקונסולה ענקית. יותר משחשבתי. כמו שאתם יכולים לראות, אני קיבלתי את הגרסה עם כונן דיסקים, בנפח של 825GB. ברגע שתפתחו את האריזה, אתם תוכלו תוכלו לראות את האביזרים שתקבלו: כבל HDMI 2.1, כבל טעינה Type C, כבל חשמל, המעמד של הקונסולה וחוברת הוראות ההפעלה. ויש גם בעברית!

ההוראות בעברית מפורטות, ובהחלט עוזרות להבין איך מרכיבים את הקונסולה על המעמד שקיבלנו עם הקונסולה. ניתן להרכיב את הקונסולה במצב עומד או שוכב. אני הלכתי על האופציה השנייה - בעיקר מחוסר מקום על המדף. כמו שאמרנו - הקונסולה עצומה. וזה ההבדלים בין הפלייסטיישן 4 ו-5 שלי. דבר נוסף ששמתי לב אליו הוא שהקונסולה יחסית כבדה, ולאחר בירור הבנתי שמדובר ב-4.5 קילו. לא קל.

 מרגישים כי מדובר במוצר מוגמר ואיכותי ברמה שאנחנו מצפים מהדור הבא: הבליטות הקטנות המודפסות על הקונסולה הן למעשה הסמלים המפורסמים של סוני - איקס, עיגול, ריבוע ומשולש, והעיצוב הוא לחלוטין עניין של טעם. אני לא יכול לומר שאני מאלו שמתלהבים מהעיצוב, אבל אני לא חושב שהוא רע. דבר אחד בטוח: אם לאקס בוקס קראנו מקרר, אז הסוני הוא לחלוטין עב"מ. ואני מניח  שלשם כיוונו המעצבים - מכשיר שהוא "לא מהעולם הזה" (לימודי העיצוב התעשייתי השתלמו סוף סוף!).

סוני דאגה לשמור על מיקום דומה של כל החיבורים של הקונסולה - מאחורה. זאת אומרת שכניסת ה-HDMI, הכבל רשת וחריצי ה-USB נשארו בגב הקונסולה, ולא נצטרך להתעסק עם יותר מידי כבלים. החלק הקדמי כולל את כונן הדיסקים, כניסת USB לטעינת השלט, וכפתורי ההפעלה והוצאת הדיסק מהכונן. אז כמו שאנחנו רואים המיקום הבסיסי לא השתנה מאז הסוני 4.

אז איך השלט? פשוט נהדר. זה היבט שאני מאוד אוהב בקונסולה החדשה. הוא פשוט יושב בצורה מאוד נוחה ביד, ובניגוד לפלייסטיישן עצמו - המשקל שלו פשוט בסדר גמור. מרגישים את הגימור והאיכות ב-DualSense החדש ממש כמו בקונסולה עצמה. בינתיים התנסיתי איתו רק בתפריטי הקונסולה, ואני מחכה שעדכוני המערכת של הקונסולה יסתיים, כדי שאוכל להתנסות בו עם שאר הפיצ'רים שמגיעים עם הקונסולה. לצערי זה כל מה שאני יכול לחשוף נכון לעכשיו, כאשר הביקורת המלאה תגיע בימים הקרובים!