הדשא של השכן: מיקרוסופט תעתיק מסוני?

החברה משחררת סקר ושואלת את השחקנים אם היו רוצים שלט כמו של ה-PS5

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.01.21 - 12:10
תחילת כתבה

סקר חדש שמיקרוסופט משחררת עבור הצרכנים שרכשו את קונסולות האקס בוקס Series X\S יכול להעיד על שינוי תפיסה בחברה ועל העתיד של שלטי הקונסולה. לצד השאלות הסטנדרטיות על רמת הסיפוק של השחקן, נמצאו כמה שאלות מאוד ספציפיות ומעניינות.

אחת מהשאלות הראשונות בסקר: "האם קונסולת האקס בוקס מרגישה כמו קונסולת הדור הבא?" - ביקורת שלא מעט שחקנים העלו ברשת כי הקונסולה אכן מרגישה עוצמתית, אך היא לא בהכרח מעניקה לשחקנים את התחושה שהם חווים חוויית משחק  של הדור הבא.

הסקר ממשיך עם שאלה נוספת שמעוררת עניין: "עד כמה היית מעוניין לראות את אותם הפיצ'רים שמגיעים עם השלט של הפלייסטיישן על השלט שמגיע עם קונסולת האקס בוקס". השאלה הזו לא משאירה יותר מידי מקום לספק - במידה ותהיה היענות מספיק גדולה, סביר להניח שמיקרוסופט תשחרר שלט חדש שמטרתו תהיה להשתוות לשלט ה-DualSense של סוני.

השלט החדש של האקס בוקס בדור הנוכחי זהה בבסיסו לשלט של הדורות הקודמים, אך עם שינויים יחסית מינוריים: הוספת כפתור Share, ידיות מחוספסות לאחיזה טובה יותר, ועדכון למקשי ה-D-pad. אצל ה-DualSense של הפלייסטיישן 5, המצב אחרת.

השלט החדש שונה לחלוטין בצורתו, והוא מכיל פיצ'רים כמו ה-Haptick Feedback שבו הרטט מדמה את המתרחש על המסך בצורה מדוייקת, וה-Adaptive Triggers שמשפיע על העצמה וההתנגדות של הטריגרים - כל אלו נעשו על מנת לאפשר לשחקן לשקוע יותר לתוך עומק החוויה.

הפיצ'רים המרשימים הללו אמנם נשמעים מיותרים עבור רבים, אך נראה שהם מספיק משמעותיים עבור מיקרוסופט בשביל להתחיל לרחרח בכיוון. זו לא תהיה הפעם הראשונה שמיקרוסופט תשאב השראה מהמתחרות: עוד בתקופת האקס בוקס וואן החברה עדכנה את השלט והוסיפה לשלט חיבור ישיר לאזניות, או הוספת כפתור ה-share - כל אלו נעשו בהשראת השלט של סוני.