תתכוננו: Days Gone מגיע למחשב האישי

חברת סוני מאשרת כי כותרים אקסקלוסיביים נוספים של הפלייסטיישן ימצאו את דרכם ל-PC

מתן בן ישי
מתן בן ישי  24.02.21 - 13:32
תחילת כתבה

חברת Bend Studios שפיתחה את הכותר Days Gone עבור קונסולת הפלייסטיישן של סוני, הודיעה בחשבון הטוויטר הרשמי שלה כי המשחק ישוחרר עבור שחקני המחשב האישי במהלך החודשים הקרובית בתקופת האביב. גם מנכ"ל סוני, ג'ים ראיין, אישר במהלך ראיון את ההכרזה והודיע וכי בחברה שינו דפוס חשיבה, ובעתיד נוכל לצפות לעוד כותרים בלעדיים של סוני שישוחררו גם הם למחשב האישי.

ריאן סיכם: "מספר דברים השתנו. יש לנו הזדמנות לחשוף את המשחקים הנהדרים שלנו עבור קהל חדש לגמריי. כמו שהשקנו את Horizon Zero Dawn למחשב במהלך אוגוסט האחרון - השחקנים אהבו ורכשו את המשחק. אנחנו גם בוחנים איך הקהילה של פלייסטיישן מתייחסת לנושא, ולא הייתה התנגדות נחרצת - לכן אנחנו ממשיכים באותו הקו".

לאורך השנים סוני התהדרה במשחקים אקסקלוסיביים שפותחו במיוחד עבור קונסולות הפלייסטיישן שלה, ועד היום המחשבה שהחברה תשחרר אותם עבור פלטפורמה נוספת הייתה בגדר חלום בלבד. במהלך השנה האחרונה משחקים בלעדיים כמו Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls, Heavy Rain ולאחרונה גם Horizon Zero Dawn ו-Death Stranding (שזכה לבלעדיות זמנית של כמה חודשים בלבד) מצאו את דרכם למחשב האישי. גם הדו"ח השנתי של החברה בשנת 2020 ששוחרר בספטמבר האחרון לא השאיר מקום לספק - בחברה שינו את דפוס החשיבה והטקטיקה.

הצעד אמנם משמעותי, אך מין הסתם הוא לא יגרום לסוני לשחרר את המשחקים למחשב האישי כבר ביום ההשקה שלהם. ממש כמו עם Horizon Zero Dawn, כנראה שהחברה תחכה מספר שנים או עד סוף הדור על מנת לשחרר את המשחקים לפלטפורמות הדיגיטליות של שחקני המחשב. אך אין ספק כי מדובר בצעד חיובי עבור החברה, ובמיוחד עבור הצרכנים.