בקרוב: סוני תאפשר הרחבת זיכרון לפלייסטיישן 5

העדכון לקושחה ישפר את ביצועי מערכת הקירור של הקונסולה וימנע חימום יתר

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.03.21 - 14:53
תחילת כתבה

אין ספק כי משחקים כיום יכולים לתפוס לא מעט זכרון על הקונסולות. רק משחקים כמו קול אוף דיוטי או סייברפאנק 2077 שוקלים לבדם 250 ג'יגה כל אחד - מה שגורם לכונני האחסון של -PS5 שמכילים 825 ג'יגה להרגיש כלא מספקים.

כעת סוני מכריזה כי בקרוב החברה תשחרר עדכון לקושחה של קונסולת הפלייסטיישן 5 - עדכון שיאפשר לשחקנים לחבר כונן SSD חיצוני שירחיב את כמות הזכרון שלהם על הקונסולה. אותו עדכון ישפר גם את ביצועי המאוורים של הפלייסטיישן 5 על מנת לוודא שהחיבור של כונן נוסף לא מכביד על המערכת ויגרום לחימום יתר.

דובר של סוני ציין לאתר Bloomberg: "כבר הכרזנו בעבר כי אנחנו עובדים על אפשרות לחיבור כונני M.2 SSD בשביל הרחבת הזכרון לקונסולת הפלייסטיישן 5. למרות שטרם דיווחנו על תאריך מדוייק, אנו נשתף פרטים נוספים בהמשך הקיץ".

טענות דומות נשמעו גם בדור הקודם, אך אז איפשרה סוני לשחקנים לחבר כוננים חיצוניים על מנת להרחיב את היצע הזכרון של הקונסולה שלהם. הארכיטקטורה הנוכחית של הקונסולה החדשה דורשת כונני SSD מהירים באותה המידה, והיא לא מאפשרת לכל כונן להתחבר. בסוני יודיעו בהמשך גם על חברות ומותגים של כוננים שיתמכו בקונסולת הפלייסטיישן 5.