תדהמה: מנהל Overwatch עוזב את בליזארד

ג'ף קפלן נוטש את החברה לאחר 19 שנים. מה זה אומר על משחק ההמשך?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.04.21 - 14:34

תגיות: בליזארד

תחילת כתבה

חברת בליזארד מפרסמת בהפתעה בבלוג הרשמי שלה הודעה כי ג'ף קפלן - מי שהיה אחראי בשנים האחרונות על משחק ה-eSports הפופולארי Overwatch, עוזב את החברה לאחר כמעט שני עשורים. את תפקידו ב-Overwatch כמנהל פרוייקט יחליף אארון קלר, שתיפקד בשנים האחרונות כיד ימינו של קפלן.

זוהי ההצהרה ששיחרר קפלן כפי שפורסמה: "אני עוזב את בליזארד לאחר 19 שנים מדהימות. זה היה כבוד עצום עבורי לקבל את ההזדמנות ליצור עולמות וגיבורים עבור קהל השחקנים שלנו. אני רוצה להודות לכולם בבליזארד על כך שתמכו במשחקים שלנו, לצוותים שלנו, וכמובן לשחקנים.  ותודה מיוחדת לכל מי שבצוות הפיתוח שעברו עימי את המסע הזה".

"לעולם אל תקבלו את העולם הזה כמו שהוא. העזו לראות אותו בתור מה שהוא יכול להיות. אני מקווה שתעשו את אותו הדבר. GG, -קפלן".

קפלן עזב למעשה את בליזארד באמצע תהליך הפיתוח של Overwatch 2 - שהוכרז כבר בנובמבר 2019, אך בבליזארד שמרו על דממה מופתית ולא שיחררו עדכונים נוספים בנושא. באותה הצהרה שפורסמה, אארון קלר התייחס לעובדה שקפלן עוזב באמצע תהליך הפיתוח, ועדכן כי במהלך השנה הקרובה ישחררו עדכונים נוספים.

"יצירת משחקים בבליזארד מעולם לא הייתה דרך נקודת מבט של אדם אחד, אלא מאמץ קבוצתי של כל החברה. הפיתוח של Overwatch 2 מתקדם בקצב טוב. יש לנו חזון יוצא דופן עבור המשחק שאנו מוציאים לפועל, ואנו מתרגשים לקראת כל מה שנחשוף בפניכם במהלך השנה הקרובה. אנו נשתף חדשות על Overwatch 2 בקרוב מאוד".

כאמור, קפלן היה אחד מהעובדים הבכירים בבליזארד, ולאחר שהצטרף בשנת 2002 הוא עבד על משחקים כמו Warcraft III ו-World of Warcraft לאורך השנים. בשנת 2009 הוא הפך לראש צוות הפיתוח עבור משחק יריות העונה לשם Titan, אך הוא בוטל בשנת 2014.

לאחר מכן התמנה קפלן למנהל הפרוייקט שכולנו מכירים אותו כיום בשם Overwatch ששוחרר בשנת 2016 ומתחזק מאז קהילת שחקנים אדוקה, בנוסף לליגת eSports רשמית ומצליחה. קפלן היה מי שהגיש באופן קבוע את סרטוני ההדרכה והעדכונים בערוץ היוטיוב שלOverwatch , וכך הפך למעשה להיות האדם המזוהה ביותר עם המשחק, מה שזיכה אותו בהערכה והערצה רבה מצד קהילת השחקנים. אין ספק כי חסרונו יורגש.