פייט לפוטבול מנג'ר: הרכישה החדשה של Take-Two

מפיצת NBA 2K משקיעה בחברת מובייל שפיתחה משחק ניהול מועדון כדורגל ממכר. כל הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.06.21 - 14:35

תגיות: 2Knba 2ktake-two

תחילת כתבה

נראה ש-Take-Two, המפיצה של סדרת משחקי NBA 2K ביצעה את הצעדים הראשונים שלה בז'אנר ניהול הקבוצות בעולם הכדורגל, והיא רוכשת את חברת המובייל Nordeus תמורת 378 מיליון דולר. לפי העסקה Take-Two תשלם 225 מיליון דולר מראש במזומן, ו-90 מיליון במניות החברה. לפי החוזה, שאר הסכום יושלם ל-378 מיליון דולר במידה והסטודיו יעמוד ביעדים ובציפיות של המפיצה.

Nordeus הוא סטודיו הממוקם בסרביה, ומוכר בעיקר בזכות כותר המובייל Top Eleven - משחק ניהול מועדון כדורגל למובייל שמזכיר מאוד את המשחק הפופולארי פוטבול מנג'ר, ואין ספק כי הוא שואב ממנו לא מעט השראה. נכון לעכשיו, משחקים ב-Top Eleven כ-240 מיליון שחקנים רשומים, ונראה שב-Take Two מעוניינים להרחיב את קהל השחקנים שלהם, ולא רק לאוהדי כדורסל.

הרכישה תאפשר ל-Take-Two לא רק להפתח בפני קהלים חדשים, אלא להתפתח גם בעולם המובייל. מייקל וורוז, סגן הנשיא הבכיר ב-Take Two הגיב: "במהלך העשור האחרון המשחק Top Eleven הצליח להגדיל את קהל השחקנים, ההכנסות והרווחים שלו, ו-Nordeus רק ממשיכה למשוך אליה עוד ועוד שחקנים. ההשקעה שלנו בחברה תחזק את הנוכחות של Take-Two בעולם המובייל, והיא תאפשר לנו להרחיב את מגוון משחקי הספורט שלנו באמצעות משחק ניהול המועדון שהם מציעים".

זו לא הפעם הראשונה השנה ש-Take-Two רוכשת סטודיו שמצטרף לשורותיה. מאוגוסט 2020, Take-Two רכשה חמש חברות שונות, כאשר אחת מהן הפכה להיות שלוחה נוספת של חברת רוקסטאר - המפתחת של סדרת GTA, ואחרת שולבה עם משפחת 2K שמפתחת את סדרת NBA 2K.

בחודשים האחרונים ניסתה החברה לרכוש גם את Codemasters שמתמחה בפיתוח משחקי מירוצים, אך הפסידה לחברת EA שביצעה מחטף והעלתה את ההצעה מסכום של 970 מיליון דולר, ל-1.2 מיליארד דולר.