צפו: טריילר החשיפה של באטלפילד 2042

128 שחקנים ברשת, ללא באטל רויאל או קמפיין לשחקן יחיד. כל הפרטים על מצבי המשחק החדשים, הפלטפורמות והמחירים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.06.21 - 15:17
תחילת כתבה

החודשים האחרונים היו מלאים בלא מעט הדלפות וידיעות, ואתמול בערב חברת EA סיפקה סוף סוף את הסחורה וחשפה את הטריילר של הילוד החדש - באטלפילד 2042. החברה מבטיחה שהכותר הוא המהפכני ביותר שיצא בסדרה המפורסמת והוותיקה, ואנו צפויים לקבל אותו השנה ב-22 לאוקטובר.

כמו שנחשף במהלך החודשים האחרונים,  ציר הזמן של המשחק מזה יתקיים בעתיד הקרוב של שנת 2042, כמחווה למשחקים הראשונים בסדרת באטלפילד, בתקווה כי זה מה שיחזיר לשחקנים את תחושת הנוסטלגיה. צפו בטריילר ההכרזה>>>

EA ו-DICE חשפו אתמול כמה פרטים חדשים ומעניינים בכל מה שנוגע למשחק החדש, אך כמובן שיש לקחת אותם בערבון מוגבל, מכיוון והמשחק ישוחרר רק בעוד מספר חודשים, ולא מעט תוכן עשוי להשתנות.

128 שחקנים במפה
כמות השחקנים המקסימלית בשרת הוכפלה מ-64 שחקנים ל-128 שחקנים. כמו כן, בגלל כמות השחקנים הגדולה, מפתחי המשחק החליטו לחלק את המפות ל"גזרות" : קבוצות יחולקו בתוך עצמן בין הגזרות השונות במפה, ויציב את השחקנים באיזורים מסויימים בהם יתרחשו הקרבות בצורה מצומצמת. חשוב לציין כי לא יהיה שום מכשול שימנע מהשחקנים לקפוץ בין הגזרות השונות בזמן אמת, והשחקנים יוכלו לנווט במפה לאיזורים השונים.


גיבורים? ב-Battlefield?!
 לאחר 20 שנה זה נראה ש-DICE החליטה לוותר על סוגי היחידות הקלאסים שהיו לאורך השנים ולההחליף אותם במה שיקרא Specialists - מומחים. כמו במשחק הטקטי בגוף ראשון של יוביסופט, Rainbow Six כל דמות במפה מגיעה למשחק עם "יכולות" משלה, גאדג'טים ויכולות מיוחדות, סיפורי רקע לכל דמות ועוד שיחשף בהמשך.

שינוי כל כך מהותי במשחק כמו באטפילד יכול להיות מעניין, אך גם יכול להיות קיצוני מדי בשביל מעריצים מסויימים: מכיוון והסדרה ידועה בכך שלכל Class במשחק היו תפקידים וכלי נשק ספציפיים, הפעם כל דמות תוכל להשתמש בכל נשק במשחק, ללא קשר לאיזו דמות השחקן בחר.

אחת מהבעיות הידועות (והמעיקות) שהיו במשחקי באטלפילד תמיד, היא העובדה שכמעט בכל שרת, מספר לא קטן של שחקנים תמיד בחרו להיות צלפים, על מנת שיוכלו להשתמש במרחב הענק שיש במפות, ויהיה מעניין לראות כיצד שינוי זה ישפיע על המשחקיות הפעם.

מצבי משחק
 התשובה שהעסיקה אינספור גיימרים ברחבי העולם הגיעה, ובאטלפילד 2042 לא יכלול מצב באטל רויאל. מסתבר ש-EA החליטה שלא להיכנס לתחרות בשוק, ולפי הדיווחים, נכון לעכשיו אין תוכניות עתידיות להכניס מצב כזה. מסקרן.
 
גם מצב המשחק Firestorm שהיה בבאטלפילד V, לא יחזור הפעם, והידיעה שגרמה ללא מעט רעש ברשת - באטלפילד 2042 יחזור לשורשים ולא יכלול מצב סינגלפלייר כלל.

נכון לעכשיו, אלו מצבי המשחק שהוכרזו: Conquest יהיה מצב המשחק הסטנדרטי, Breakthrough יהווה מצב בו צד אחד מגן על מספר אזורים במפה וצריך להגן, בזמן שהצד השני צריך לכבוש את אותם איזורים לפני שנגמר הזמן.

All-Out-Warfare - חברת DICE מגדירה את מצב המשחק החדש הזה כשילוב של שני המצבים הקודמים: השחקנים יצטרכו לכבוש את הנקודות כמו ב-Conquest, אך ההתקפה פחות רחבה ויותר לינארית ומצומצמת, וככל הנראה מפות המשחק יוקטנו בהתאם.

שני מצבי משחק נוספים עדיין לא נחשפו במלואם, אך זה המידע שנחשף: Hazard Zone - המוד חדש יתמקד יותר על הקבוצות הקטנות של השחקנים בתוך היחידה הגדולה, וההנחה היא שהוא מבוסס על צורת משחק כמו ב-Escape from Tarkov, או האזורים האפלים ב The Divison.

מצב המשחק הרביעי עדיין לא נחשף, אך EA הכריזה שב-22 ליולי באירוע ה-EA PLAY, היא תחשוף בהרחבה על המצב החדש, והמידע היחידי שקיבלנו נכון לעכשיו הוא שיהווה סוג של "מכתב אהבה" לקהל המעריצים והשחקנים של הסדרה.

מפות ותנאים
כפי שניתן להבין משם המשחק החדש, הוא יתקיים בעתיד הקרוב יחסית, מה שיעניק לשחקנים גישה לטכנולוגיות חדשות ומרחיקות לכת, ויכלול רובוטים ומזל"טים, אך לא יחידות מכניות ענקיות ומאסיביות כמו ב-Titanfall 2.

כמו כן, על מנת להעניק עוד תוכן לעולם המשחק, ב-DICE הסבירו שעלילת המשחק מדברת על כך שבגלל ההתחממות הגלובלית ברחבי העולם, מספר מדינות קרסו, וזו הסיבה שעולם המשחק הגיעו למצבו כפי שמוצג, עם איזורים עצומים ברחבי הגלובוס שהפכו לשממה ללא שליטת ממשלות.

אזורים אלו לאורך זמן הקימו מיליציות מתקדמות של שכירי חרב שנלחמים בשביל עצמם או בשביל הצד שילחם בשבילם. גם הפעם EA ו-DICE לא זונחות את ארה"ב ורוסיה, וכל עלילת המשחק נוגעת למאבק בין השתי המעצמות. מכיוון והשנה לא קיים מצב סינגלפלייר, יהיה מעניין לראות אם וכיצד כל הרקע ייחשף וישומש על ידי המפתחים.


באטלפילד חוזר אל כל שאר הפלטפורמות במחשב האישי
אחד הידיעות היותר משמחות לגיימרים הפעם שהיא המשחק עצמו יצא לשלושת הפלטפורומות, סטים, אוריג'ין ואפיק סטור. המשחק כמו כן ייצא במקביל לדור החדש של הקונסולות  - הפלייסטיישן 5 והאקס בוקס Series X\S, באותו היום. המשחק ישוחרר גם לדור הקודם של הקונסולות, לפלייסטיישן 4 והאקס בוקס וואן, אך לא יכלול את אותם שיפורים טכנלוגיים וגרפיים, ומפות המשחק יכללו עד 64 שחקנים.

גזרת המחירים
במהלך EA במהלך השנים האחרונות, מחלקת את המחירים לגרסאות:  Standard, Gold ו-  Ultimate. נכון לעכשיו, מסתמן שהמחיר בקונסלות הדור החדש יעלה כ-10 דולרים יותר מהדור הקודם וגרסת המחשב האישי, 70 דולר לעומת 60 דולר - כפי שציינו, לאותה הגרסה בדיוק. גם גרסאות ה-Gold וה-Ultimate יעלו כעשרה דולרים יותר עבור הקונסולות לעומת המחשב האישי.