הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זמינות רחבה לשירות הענן של אקס בוקס

שדרוג המערכת מאפשר זמינות למשתמשי ה-PC ולראשונה iOS

ניר אימבר
ניר אימבר  29.06.21 - 11:48

ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט הכריזה על היום על שחרור שירות אקס בוקס קלאוד גיימינג או בשמו המקוצר, XCloud. אפשרות זו נותנת להזרים משחקים על גבי האינטרנט  מבלי לדאוג אם למשתמש יש מחשב מספיק חזק להריץ משחקים מסיומים.
שירות ה-XCloud לא יהיה בלעדי רק למערכות מיקרוסופט ויאפשר התחברות דרך מכשירי iOS ומגוון דפדפנים שונים. מערכות ההפעלה של אנדרואיד קיבלו תמיכה זו עוד באוגוסט שנה שעברה תחת בלעדיות "כפויה" עקב אי הסכמות לגבי מדיניות שתי החברות בנוגע לשירותי ענן על מכשירי אפל. עוד נמסר ואולי זה קצת מיותר לציין, אך בשביל אנשי ה-PC למיניהם, מערכת הענן תעבוד רק על Windows 10.
שלא בלעדי למכשירי מיקרוסופט בכך שלא צריך קונסולה כדי להשתמש, יוצא למכשירי iOS בכל סוגם, מטלפונים ועד מחשבי ה-MacOS.

בהכרזה אתמול פירטה החברה כי מערכות הענן יופעלו על ידי חומרת Xbox Series X המותאמת אישית. "שידרגנו את מרכזי המידע של מיקרוסופט ברחבי הגלובוס עם חומרת האקס בוקס המהירה והחזקה ביותר, כדי להשיג זמני טעינה מהירים, קצב פריימים משופר ודרך חדשה לחוות את הדור החדש של עולם הגיימינג"
עוד נמסר כי קצב הזרמת הווידאו יעמוד על כ-60 פריימים לשניה ברזולוציית 1080p כדי "להבטיח מהירות תגובה מהירה ביותר על מגוון רחב של מכשירים"
כדי להזרים ולשחק יצטרך המשתמש שלט אקס בוקס או מודל אחר המאושר על ידי מיקרוסופט. כמו כן נמסר כי שחקני המחשב יצטרכו כנראה להשתמש גם בשלט עקב חוסר תמיכת המערכת בעכבר ומקלדת. תמיכה זו תתאפשר בעתיד אך לא ידוע מתי.
לשחקני המובייל יהיה פיצ'ר שבו יוכלו להתאים אישית את כפתורי הלחיצה על מסכי המגע שלהם ביותר מ-50 כותרים שונים.

למינויי המוצר מחיר השירות יעלה כ-15$ לחודש. מינויים חדשים יקבלו הנחה וישלמו רק דולר אחד לכל החודשיים הראשונים.
שירות הענן יהיה זמין רק למינויי הגיים פאס אולטימייט וכל עוד אותו מנוי נמצא במדינה הנכונה. נכון לעכשיו השירות עצמו יהיה זמין רק ב-22 מדינות. ארה"ב, בריטניה ורוב מערב אירופה יקבל שירות זה אך לצערנו ישראל לא ברשימה זו בינתיים.