הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אופס: סוני רכשה מפתחת והציגה עוד קנייה

רכישת שני אולפנים בבליץ שופינג של סוני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.06.21 - 11:47
תחילת כתבה

מחלקת הפלייסטיישן של סוני יפן חשפה הלילה בטעות כי רכשה את מפתחת המשחקים האמריקנית, Bluepoint Games. אולפן זה היה אחראי על פרויקטים כגון הרימייק ל-Demon's Souls בשביל ה-PS5, כמו כן פיתחו פורטים סדרות משחקי, God of War, מטאל גיר סוליד ו-Uncharted.
הדלפה זו הגיעה בטעות יש אחרי הכרזת סוני יפן לקהל במדינה זו על רכישתה של Housemarque, מפתחת המשחק בלעדי לסוני, Returnal.

לאורך השנים אולפני הפיתוח של סוני הצליחו לבנות מערך מרשים של חברות בת כמו Naughty Dog, Santa Monica Studios, Insomniac Games ועוד אשר מספקים משחקים בלעדיים ומושקעים מהמעלה הראשונה לאורך השנים בשביל קונסולות סוני.
התוצאה של רכישות אלו הביאו לעולם כותרים אשר הביאו הצלחה והכרה לכישרון אשר ממשיך לגדול במשרדי חטיבת הפלייסטיישן של סוני.
אסטרטגיה זו עבדה בצורה כל כך מדהימה בשביל סוני שאפשר לראות מהלכים דומים קוראים עכשיו מעבר לכביש אצל היריבה הראשית, מיקרוסופט, שיצאה בשנים האחרונות עם רכישת מפתחות משחקים עם היסטוריה מדהימה כמו בת'סדה או Obsidian ובנוסף יש כבר שמועות ברחבי התעשייה על המשך רכישה על יד ענקית הטכנולוגיה עם חברות כמו מפתחת משחקי Crysis הגרמנית, קרייטק, Avalanche Studios ואפילו שמועות על מפתחת משחקי היטמן האגדית, IO Interactive.

עכשיו מסתבר כי עוד חברת פיתוח נכנסה למשפחת סוני לפי ציוץ שהודלף על ידי לא אחר מאשר החשבון הרשמי של פלייסטיישן יפן. הציוץ שכבר הספיק להימחק במהלך הלילה, כלל את ההכרזה הרשמית לקניית Housemarque שנחשף כמתכונן.
למרות זאת התמונה שנוספה לציוץ זה הראתה חברה אחרת לחלוטין. בתמונה הוצג סמל חברת Bluepoint עם הברכה "ברוכים הבאים אל משפחתנו". אפשר לשים לב גם לשלל הכותרים שפיתחו עובדי החברה לאורך השנים בשביל סוני.
כמו שנאמר מקודם, הציוץ כבר נמחק אך אפשר להניח כי הכרזה רשמית תגיע בקרוב, כך או כך רכישה זו לא תעשה שינוי גדול בפעילות החברה שם גם ככה עבדה רק על משחקי הפלייסטיישן.