מתחרה לנינטנדו, חברת Valve חשפה את הסטים-דק.

חצי קונסולה ניידת, חצי מחשב אישי ב-400$

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.07.21 - 11:32

תגיות: steamvalveגיימינגסטים

תחילת כתבה

Steam Deck הוכרז, אחרי זמן רב תחת שמועות, Valve חשפה בסוף השבוע הזה את ה-SteamDeck, הקונסולה הניידת הראשונה של החברה האמריקנית. המכשיר המיועד להתחרות נגד הנינטנדו סוויץ' אמור לצאת בחודש דצמבר השנה למספר מסוים מצומצם מדינות, ארה"ב, קנדה, מדינות האיחוד האירופאי והכי הבריטי.

גרסת הבסיס תעלה כ-399$ עם 64GB של שטח אחסון ותיק נשיאה. בשביל 529$, השדרוג יציע 256GB של אחסון העובד על טכנולוגית NVME בדומה לאותו שימוש בקונסולות ה-PS5 והאקס בוקס Series.
גרסת הפרמיום שתציע כבר 512GB של אחסון עם יכולות גבוהות, מסך נגד בוהק (Anti Glare),העוזר לשחק תחת השמש או בחדרים המוארים מאוד. בנוסף המכשיר יגיע עם עזרים בלעדיים כגון מקלדת וירטואלית, ערכת נושא ותיק נשיאה מיוחד.

מבחינת עיצוב המכשיר, וואלב לא הלכה רחוק מדי מצורת הנינטנדו סוויץ' וגם מכשיר זה מלבני ושחור המזכיר קצת לזקנים שבנינו את ה-Game Gear הישן של סגה. ממה שידוע הסטים דק יגיע עם אפשרות להרחבת זיכרון, ג'ויסטיק אנלוגי, D-Pad, משטחי מגע בכל צד כדי לתת יכולות שימוש של עכבר, לחצנים בגב המכשיר ועוד פיצ'רים חדשים.
המכשיר יגיע עם מסך נגיעה 7 אינץ' העובד על רזולוציה של 1280x800 וקצב ריענון של כ-60HZ.כמו כן המכשיר יגיע עם בטריית 40WHr שלפי הדיווחים אמורה לתת בין 2-8 שעות של חיי סוללה, תלוי במשחק.

לעומת הנינטנדו סוויץ' השוקל באזור ה-300 גרם, הסטים דק ישקול כ-669 גרם, יהיה מעניין לראות אם משקל זה יפריע ליכולת השימוש בו אחרי אלו שהתלוננו על משקל הסוויץ'.
כלל המודלים יגיעו עם חיבורW-Fi ובלוטות' שיאפשר לחבר שלטים או אביזרים אחרים.

בעניין החומרה, הסטיק דק יגיע עם מעבדי AMD Zen 2 שהותאם אישית עם וואלב במהלך בניית המכשיר. מעבד מרובע ליבות זה המגיע עם דור RDNA 2 של AMD וזיכרון פנימי של 16GB DDR5 שלפי וואלב יאפשרו הרצה של משחקי ה-AAA שיצאו לאחרונה.

עוד תוספת בדומה לסוויץ' היא תחנת עגינה (Docking Station) שתאפשר חיבור למסכים חיצוניים עם יכולת של רזולוציית 4K עם קצב ריענון של 120HZ או 8K וריענון של 60HZ, מספרים מרשימים במיוחד אך יהיה קשה לראות חומרה זו מריצה משחקים על הגדרות כה גבוהות.

תחנת העגינה תימכר בנפרד ועד כתיבת מאמר זה לא נחשף המחיר. חשוב לציין כי הקונסולה עצמה היא בגדול מחשב אישי עם כל יכולותיו כמערכת הפעלה פתוחה, לפי וואלב משתמשים יכולים לחבר את המכשיר לכל מסך או טלוויזיה "ולהמשיך לעבוד כרגיל, להתקין משחקים או מה שירצה המשתמש".

הפרט המשמח בהכרזה זו היא יכולת המשתמשים לקבל גישה לספריית המשחקים שלהם על פלטפורמת הסטים במחשב. המשתמש יוכל לתחבר לסטים דק עם חשבון הסטים שלו, לבחור משחק להוריד ואפילו להמשיך מאותו מקום שהשחקן הפסיק במחשב האישי.
וואלב פתחה דף הזמנה מראש באתר החברה ובסטים אך לצערנו לא ללקוחות ישראלים בזמן זה. כרגע ההזמנות אפשריות רק לארה"ב, קנדה, והאיחוד האירופאי.