סוני: מודל חדש ל-PS5 יוצא בסוף החודש ביפן

ריענון חדש ורזה לגרסה הדיגיטלית של הקונסולות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.07.21 - 13:16
תחילת כתבהגרסה חדשה של הפלייסטיישן 5 הדיגיטלי (ללא כונן דיסק), נראתה לראשונה לפני מספר ימים תחת מדריך המוצר אשר הציג עדכוני חומרה וגם הורדת משקל כולל של כ-300 גרם.
לפני הדיווחים, ההבדלים היחידים בין המודל החדש לישן הן השינוי במשקל המכשיר והברגים שעל הסטנד המחזיק את המכשיר בצורה אנכית.

הדיווחים לגבי עדכוני החומרה בקונסולה עוד התחילו בחודש במאי עם חדשות לגבי מודל ווי פיי חדש שהוטמע במכשירים ולאחרונה נודע גם על השינויים בסטנד האנכי.
הירוקי טוטוקי, מנכ"ל הכספים של סוני, אמר עוד באפריל כי החברה מחפשת פתרונות שונים כדי להתמודד עם המחסור העולמי ברכיבי חומרה בשנתיים האחרונות, הדרכים כללו חשיבה על שינוי עיצוב המוצר או כדרך מיקור חוץ לספקים שונים.
לפי טוטוקי, "אנו מכוונים לכמות מכירות גבוהה יותר ממכירות הדור הקודם, אך האם אנו יכולים להגביר את קצב ייצור המוזר?, לא זה כנראה לא אפשרי, החוסר ברכיבי חומרה היא סיבה אחת לבעיות אלו אך יש משתנים אחרים שפוגעים בנפח הייצור"
עוד הוסיף כי בזמן נוכחי זה "סוני מכוונת לנצח את נפח המכירות של ה-PS4 בשנתו השנייה שעמדה על כ-14.8 מיליון יחידות.

סוני מתכננת להתחיל פיתוח על חומרה חדשה לפלייסטיישן 5 עם מעבד 6 ננומטר חדש מבית AMD.
בינתיים חנויות יפניות התחילו להציע את הגרסה החדשה של הקונסולה שתתחיל להימכר לקראת סוף חודש, עדיין לא ידוע אם ומתי סוני תתחיל לשלוח מכשירים אלו לאזורים אחרים בעולם.