כדורגל נשים מגיע למשחקי פוטבול מנג'ר

סגה מאשרת: השקעה חסרת תקדים כדי לנפץ את תקרת הזכוכית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.07.21 - 11:55
תחילת כתבהספורט אינטראקטיב, יוצרת משחקי סימולציית ניהול הכדורגל פוטבול מנג'ר הודיעה בסוף השבוע כי כדורגל נשים מגיע אל המשחק. הכנסת תוכן זה למשחק תציין את הפעם הראשונה שכדורגל נשי יתווסף לעולם משחקי המנג'ר לדורותיהם.
ההודעה הגיעה בשיתוף מפיצת הסדרה, סגה, שסיכמו ביחד על התחלת הפרויקט כחלק ממשחקי המנג'ר ולא כתוסף נפרדת לסדרה, המשמעות היא שהמשחק לא ייצא בנפרד.

ממפתחת המשחק נמסר כי פוטבול מנג'ר תמיד נחשב כמשחק שנכנס לפרטים הקטנים ביותר וגם ההוספה של כדורגל נשים, תקבל את אותו טיפול. בינתיים לא ידוע לגבי תאריך יציאה לתוכן זה אך מהחברה נמסר כי זה ייצא כשזה יהיה מוכן.
מיילס ג'ייקובסון, מנהל הראשי של המשחק, הבהיר כך: "אני רוצה להבהיר דבר אחד, אין לנו שום עניין בלפתח משחק כדורגל נפרד לנשים. מה שאני עושים זה להוסיף את הצד הזה למשחקי המנג'ר. ספורט אחד, משחק אחד. כדורגל נשים יהיה חלק בלתי נפרד מעולם הפוטבול מנג'ר, העולם הזה יהיה הרבה יותר גדול וקצת יותר מגוון".

בתהליך פיתוח התוכן יתווספו מודלים חדשים ו-databases מיוחדים לכדורגל הנשי, כמו כן חוקים שונים לפי ליגות שונות, שינויים מגדריים בטקסט המשחק ועוד מספר רב של שיפורים ושינויים אחרים שיצטרכו להתממש לפני שחרור התוכן לכדורגל הנשי.
ג'ייקובסון הוסיף כי מהלך זה לא מונע על ידי כסף, "אנו מודעים לכך כי הוספת כדורגל נשים למשחק יעלה מיליונים והתשואה לטווח קצר שהיא תספק תהיה מינימלית אך זה לא הנקודה. אי אפשר להתחבא מכך שיש כרגע תקרת זכוכית לכדורגל נשים ואנחנו רוצים לעשות מה שאפשר כדי לעזור לשבור אותה"

 

למרות שהוספת הכדורגל הנשי כנראה לא יתרחש במשחק הבא, פוטבול מנג'ר 22, אפשר לראות כבר סדקים בתקרה עם הכרזת EA Sports על הוספת שדרנית הכדורגל, אלכס סקוט, למשחקי הפיפ"א הבאים ובכך הופכת להיות האישה הראשונה שתשדר במשחקי פיפ"א.