שמועות: פיפ"א 23 יהיה ללא תשלום

תגובה ל-PES? ישוחרר עם תמיכת קרוס פלטפורם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.07.21 - 15:44
תחילת כתבה

עם ההכרזה האחרונה כי פרו אבולושן סוקר הבא (eFootball בשמו החדש) יהיה בחינם זה נראה כי אצל EA גם מתחילים לחשוב בכיוון זה עם פיפ"א 23 שייצא שנה הבאה. הדיווח מגיע ממשתמש בשם Donk, הידוע כאחד המקורות הפנימיים האמינים ביותר בנושא משחקי פיפ"א ו-eFootball.

משחקי פרו אבולושן היוו כיריב היחידי של EA ופיפא לאורך השנים אך במהלך השנתיים האחרונות פיפ"א התחיל לצבור תאוצה מבחינת מעמד פופולריות וגם כספי, קונאמי במהלך מסקרן החליטה לשנות את משחק הכדורגל שלה לחינמי עם תמיכת קרוס פליי ומיתוג מחדש כדי להחזיר מלחמה נגד EA.

 

לפי המשתמש, פיפ"א 23 יהיה ללא תשלום ראשוני, כנראה שכמו אצל קונאמי, EA תתכנן מצבי משחק ופיצ'רים מיוחדים שכן יהיו בתשלום.
בנוסף למשחק שיהיה בחינם, גם תמיכת קרוס פלטפורם תהיה זמינה. זאת אומרת ששחקני דורות העבר והעתיד של קונסולות סוני ומיקרוסופט יוכלו לשחק נגד עצמם וכמו כן נגד שחקני המחשב האישי ואולי אפילו גם אלו המשחקים דרך נינטנדו סוויץ'.
Donk עוד הוסיף כי יש סבירות גבוהה כי גם מערכת ה-FUT תהיה משותפת לכל המכשירים.

קשה לדמיין את סדרת משחקי פיפ"א הופכת להיות חינמית, ההכנסות המאסיביות של EA  והפופולריות של משחקים אלו לא באמת דורשת מהם ללכת בדרך השירות החינמי.
למרות זאת חשוב לציין כי רוב ההכנסות עצמן לא מגיעות ממכירת המשחק אלא ממיקרו רכישות - microtransactions, עם אולטימייט טים המהווה כ-30% אחוז מהכנסות המשחק בשנה.

לעת עתה, צריך לקחת את הדלפה זו בערבון מוגבל עד ש-EA לא תאשר זאת. בהנחה שפיפ"א 23 כן יהיה ללא תשלום בשנה הבאה, אנחנו כנראה נדע על זה רק עוד שנה מהיום בקירוב.
לבינתיים פיפ"א 22 ייצא לקהל הרחב בראשון באוקטובר השנה עבור קונסולות הדור הקודם - הפלייסטיישן 4 והאקס בוקס וואן, לקונסולות הדור החדש - הפלייסטיישן 5 והאקס בוקס Series X\S, למחשב האישי ולנינטנדו סוויץ'