סוני: "ה-PS5, הקונסולה הנמכרת ביותר אי פעם"

למרות חוסרים במלאי, 10 מיליון יחידות נמכרו בשנה הראשונה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.07.21 - 13:39
תחילת כתבהמאז השקת הקונסולה בנובמבר אשתקד,  הפלייסטיישן 5 מכרה כ-10 מיליון יחידות ברחבי העולם ובנוסף הגיעה למספר הזה יותר מהר מכל קונסולה אשר יצאה מבית סוני בעבר.
לפלייסטיישן 5 לקח 249 יום להגיע למספר זה לעומת הדור הקודם, ה-PS4 שהשיג את השיא הקודם עם 271 יום. האמנם כמות זו לא אמורה להדהים אף אחד, במיוחד שזה נוגע לקונסולה המפורסמת ביותר בעולם, אך מאז השקת המוצר, עם מחלת הקורונה העולמית ועקב זה מחסור בצ'יפים, אפשר להניח כי סוני היום מוכרים הרבה יותר.

בסוני לא נשארו אדישים לציון דרך זו וכתגובה נמסר, "אנו גאים שהצלחנו לספק חווית משחק שהצליחה לחבר שחקנים ברחבי העולם אלינו, ועוד תחת מגפה עולמית ואתגרי חוסר מלאי", הודיעה ורוניקה רוג'רס, מנהלת כל מחלקת העסקים של תאגיד סוני.
ג'ים ראיין, מנכ"ל Sony Entertainment, הוסיף: "יצרנו ויותר קונסולות פלייסטיישן מאשר בעבר וזה גורם לי לאושר אך מהצד שני אנחנו עוד רחוקים מאוד מלהגיע למצב שבו אנחנו עונים על כל דרישות לקוחותינו וזה גורם לי להרגיש ממש רע".
נציין כי המחסור הנוכחי משפיע על כולם, מיקרוסופט, אפל, סוני, טסלה ועוד מספר עצום של חברות דיווחו וממשיכות לדווח על מחסור בצ'יפים מאז תחילת הקורונה בעולם ועם מחסור זה גם עליית מחירים במהלך השנה האחרונה. לצערנו משבר זה עוד רחוק מלהסתיים אך לפי דיווחים שונים בשבועות האחרונים זה נראה כי חלה ירידת מחירים קטנה במוצרים דיגיטליים למיניהם, רק נקווה שימשיך ככה.