הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סין תגביל את כמות שעות המשחק של קטינים במשחקי אונליין

ילדים מתחת לגיל 18 יוגבלו לשעה אחת בימי סוף השבוע

ניר אימבר
ניר אימבר  31.08.21 - 14:19
תחילת כתבהפלטפורמות משחקים סיניות כמו Tencent ו- NetEase התחילו להגביל את משחקי הרשת לקטינים לשלוש שעות בשבוע בלבד בעקבות כללים חדשים שהטילו הרגולטורים של הממשלה ביום שני (אתמול).
השינוי מתבצע כתגובה לדאגה הולכת וגוברת מהתמכרות הילדים למשחקים של ענקיות הטכנולוגיה בסין.

ילדים מתחת לגיל 18 יוגבלו כעת לשעת משחק אחת משעה 20:00 עד 21:00 ביום שישי, שבת וראשון, ובחגים לאומיים. זהו שינוי מהגבול הקודם של שעה וחצי משחק רשת בשאר הימים.

חברות המשחקים חייבות להגביל את משחק המשחקים המקוונים מחוץ לשעות אלה, על פי רויטרס, ועליהן להחזיק מערכת אימות בכדי לוודא שהחוקים החדשים נאכפים. בנוסף, עובדי הממשלה יעבדו גם עם הורים ובתי ספר כדי לסייע במאבק בהתמכרות למשחק בקרב בני נוער.

רק לפני כמה שבועות כינה אתר החדשות הסיני, שינהואה, כי  משחקים הם 'אופיום רוחני', בסיפור שתוקן לאחר מכן, כאשר מקורות אנונימיים ציינו כי אין זו העמדה הרשמית של המדינה הסינית.
זה אולי לא המקרה, אך ההגבלות המעודכנות כיום על משחקים ברשת בהחלט מדגישות את חששות המדינה בנוגע לקטינים שמבלים יותר מדי זמן במשחקים.

יהיה מעניין לראות איך תקנות חדשות אלו יעבדו במדינה כמו סין, בזמן שבמדינה מערבית, ברוב המקרים הגבלות חריפות על בני הנוער במדינה מובילות במקרים מסוימים לתוצאה ההפוכה.
מצד אחד,  כל הכבוד להם בעמדה כה קשה, אך האם ברגע שהילדים יגיעו לגיל 18 הם לא יצאו יותר מהבית כי ההגבלה תיעלם ולא יהיה שום מנגון שיגן עליהם "מההתמכרות?"