הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קונאמי דוחה את הוצאת העדכון הקריטי ל-eFootball

הסיבה: "כדי להבטיח שהחוויה תשתפר עבור כל המשתמשים שלנו"

ניר אימבר
ניר אימבר  24.10.21 - 15:36
אפשר לומר היום כי ההשקה של eFootball 2022 הייתה אחת ההשקות ההרסניות ביותר אם לא הגדולה ביותר בשנת 2021. אין ספק שההתחלה החדשה לסדרת הכדורגל של קונאמי והמעבר למודל ההפצה חופשי לא התבררו כמוצלחים עבור המפתחים והמעריצים,  כתגובה לבלאגן הגדול ששחרור המשחק יצר, האולפן היפני הבטיח לספק עדכון לתיקון הבאגים, אך כפי שמתברר עכשיו העדכון יתעכב.

קונאמי חשפה בפוסט בטוויטר כי עדכון ל-eFootball 2022, שנועד לשפר את ביצועי המשחק ולחסל לפחות באגים קריטיים, לא יגיע לשחקנים בתאריך המקורי שנקבע ב -28 באוקטובר. עם זאת, העיכוב יחסית קצר והעדכון יופיע מתישהו בתחילת חודש נובמבר (תאריך מדויק יותר יצוין בקרוב על ידי קונאמי).

המפתחת כמובן לא חשפה את הסיבה האמתית לדחייה אך הודו כי בכוונתם להשקיע את הזמן בשיפור המשחק, אך עד כה לא פורסמה רשימת התיקונים שאמורה לצאת עם העדכון החדש. קונאמי כבר התנצלה בפני הקהילה על המצב, עוד פוסט התנצלות, אחד מיני רבים בחודש האחרון, ואיך שזה נראה ככל שהזמן עובר זה נראה כי שנת 2022 תהיה השנה של להיות או לחדול, ואחריה יתחילו כבר הדיונים על האם נראה בכלל את eFootball של 2023.

קונאמי התעקשה בהתחלה לפני ההקשה כי eFootball יתפתח עם הזמן, עם עדכונים חדשים אשר יוסיפו תכנים לאורך הזמן. בנוסף עוד נמסר אז מקונאמי כי העדכון הראשון ייצא בסתיו הקרוב ויוסיף תכנים רצויים כגון: Creative Teams, עוד שחקנים חדשים, Loot Boxes, ועוד המון מצבים בסיסיים מהכותרים הישנים כמו משחקים ברשת, Creative League, ושלל אתגרים. עדיין לא ידוע אם התכנים האלה עדיין בתכנון עקב כמות הבאגים והתקלות במשחק.

eFootball הושק בצורה מוגבלת ביותר, עם מצבי משחק של 1 נגד 1 או נגד המחשב, בלי חיבור לרשת ורק עם 6 קבוצות לשיחוק. ההשקה עברה כל כך גרוע עד ש-eFootball הפך למשחק עם הדירוג הגרוע ביותר אי פעם ב-Steam.

הבעיות שהוזכרו בהשקה, בין היתר בעיות במסירת כדור נכון, בעיות בלהגן או סנכרון שחקני ההגנה עם מה שקורה על המגרש, גם טעויות באנימציות, פרצופים של שחקנים, כולל הבעות הפנים שלהם, שהיא יותר פרודיה ואין לה שום קשר לריאליזם.