הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

באטלפילד 2042 לא מתקבל בצורה טובה אצל השחקנים

EA ו-DICE לא עברו את שבוע המלחמה בהצלחה

ניר אימבר
ניר אימבר  21.11.21 - 15:25
תחילת כתבה

יש טרנד נוראי במיוחד בשנתיים האחרונות שהחברות הגדולות בענף הגיימינג פשוט משחררות כותרים לא אפויים, עם אינספור תקלות ובאגים, שלאחר מכן מגיע הזעם מקהל הגיימרים של המשחק, ואיתו התנצלות של החברה עצמה שברוב המקרים לא באמת מעניין אותה. הדוגמה הטובה ביותר לזה בזמן האחרון היא כמובן חברת Rockstar אשר התנצלה בצורה מאוד קרה לגבי ההשקה המאכזבת של טרילוגיית החידושים של משחקי GTA מהעבר. עכשיו תורם של EA, ו-DICE אחרי שבאטלפילד 2042 שוחרר במצב לא טוב בעליל עם תוכן דל, מחיר גבוה מאוד, וכמובן כמות רצינית של תקלות ובאגים. צפו פגיעה להתנצלות של החברה בימים הקרובים.

מאז שבאטלפילד 2042 הושק עבור כל הגרסאות ב-19 בנובמבר, הוא כבר קיבל אלפי ביקורות שליליות תחת פלטפורמת Steam משחקנים שאינם מרוצים מהמשחק בכלל. כאמור המשחק סובל ממספר גדול של בעיות טכניות עם בעיות מבחינת ביצועים, בעיות חיבור לשרתים ועוד. אך הכעס הגדול באמת מגיע עקב התוכן הדל במשחק.

הם כוללים דיווחים על אופטימיזציה לקויה, ההחלטה של EA להסיר את קלאסים (תפקידים), כמות מוגבלת של נשקים, אין אפשרות לצאט' עם מיקרופון בתוך המשחק. השנה זה נראה כי הפעם המפתחת DICE החליטה לחתוך פינות ולהיפטר מתוכן שהיה בעבר במשחק שמבחינתם כבר לא הכרחי. בעוד שמספר ביקורות שליליות אכן משבחות את מצב הפורטל של באטלפילד, המשלב משחקיות מכמה כותרים קודמים, גם פה זה לא מצליח בצורה חלקה עקב בעיות עם פתיחת שרתים ועיצוב מפות שפשוט מרגיש להרבה שחקנים כריקות מדי.

בזמן כתיבת שורות אלה - רק 21 אחוז מהביקורות על המשחק הזה הן חיוביות, וזה עוד אחרי שיותר מ-8,000 ביקורות הוסרו. כל הכעס הזה גם כן גרם לכך שציון המשחק מצד הגולשים באתר Metacritic, עומד עכשיו על 2.3 בעוד שהדירוג שהמשחק קיבל מאתרי גיימינג עומד על 73. אחת הביקורות היותר פופולריות בסטים מזהירה שחקנים לא לקנות את באטלפילד. ביקורת אחרת קוראת למשחק "שבור" ואכזבה.

האם באטלפילד באמת משחק כזה גרוע שמגיע לא להיות בעשרת המשחקים הגרועים ביותר אי פעם בסטים? כנראה שלא אבל זה רק מראה כמה חוסר שביעות רצון יש מצד הגיימרים שאוהבים את הסדרה. זו אחת הדרכים היחידות שמעריצים היום יכולים להביע את מורת רוחם,  רוב משחקי באטלפילד בעבר יצאו תחת ביקורות מוצדקות ולפעמים גם לא, וזה לא נראה כמשהו שיחלוף בזמן הקרוב, במיוחד מחברות ענק שמשחררות משחקי AAA שלא עומדים בסטנדרטים.

באטלפילד 2042 אכן שוחרר במצב הגרוע ביותר שהיה למשחק באטלפילד. תיקונים רבים נדרשים כדי להחזיר את המשחק למסלול, ועוד כמות גדולה של תכנים שעוד צריך להוסיף. נראה כמה זמן ייקח ל-EA ו-DICE לעשות זאת והאם זה יהיה מאוחר מדי כמו שקרה לבאטלפילד 5, שאכן היה משחק טוב אך אחרי ההשקה הקשה, פשוט לא הצליח להתרומם מספיק.