הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

על חשבון באטלפילד: Clownfield 2042

המעריצים לוקחים את הפרודיה לשלב הבא

ניר אימבר
ניר אימבר  19.12.21 - 11:59

כפי שאתם יודעים, השקת Battlefield 2042, לא עברה בצורה יותר מדי מוצלחת. המשחק ספג ביקורת על בעיות טכניות רבות, משחקיות פושרת ואינספור באגים. הזעם מצד קהילת המעריצים היה כל כך גדול שכמה מפתחים החליטו לקטול את המשחק בעזרת פיתוח משחק משלהם.

Clownfield 2042 נועד בעיקר ללעוג לתואר ה-AAA הידוע, שהבכורה שלו התבררה ככישלון מהרבה בחינות. המפתחת Riverside Sports הודיעה שהמשחק אכן נמצא בתהליך פיתוח, ועוד חשפו את "העלילה" של המשחק: "זהו משחק FPS המאפשר לך לשחק את התפקיד של חייל ייחודי, המצויד בשישה כלי נשק שונים. לאחר "התרסקות הקריפטו" ב-2022, רוב המדינות קרסו והוקמה קבוצה מתמחה ללא-ליצנים".

המשחק מאופיין בגרפיקה בסגנון רובלוקס והוא יכלול 3 מפות. יש בו גם סופות טורנדו, הרס מבנים וקרבות מסיביים, אבל הם נראים אבסורדיים. לדוגמה, רחפת מעופפת, אחד הבאגים היותר מפורסמים של באטפילד, הפך לפיצ'ר ב-Clownfield 2042. אולי כדי באמת להראות שהמשחק הזה הוא קצת יותר מפרודיה, ויותר מוצר שנקבל בעתיד, משתמשים יכולים כבר להכניס את המשחק לרשימת הווישליסט (רשימת קניות עתידית) שלהם בחשבון הסטים שלהם. מ-Riverside Sport נמסר כי המשחק ישוחרר ב-31 לדצמבר השנה

יהיה מסקרן לראות אם EA תחליט לבדוק את הנושא הזה והאם הכל אפשרי מבחינת זכויות היוצרים. לאלו שזוכרים, עוד ב-2011 היו אחרים שלקחו על עצמם כזו השקעה, אלא שאז זו הייתה Epic Games ולא אחרת שהחליטה להוציא פרודיה לסדרת משחק קול אוף דיוטי עם המשחק Duty Calls, שלעג לכותר היריות הפופולרי בגוף ראשון, ולצורת המשחקיות שלו.

באטפילד 2042 לא עמד בציפיות של שחקנים רבים. כמובן, ראוי לציין שבהחלט יש אנשים שנהנים מהכותר החדש בסדרת המלחמה הפופולרית, אבל קבוצה גדולה ביותר של אנשים מבקרת את DICE חברת הפיתוח, ו-EA המפיצה, עקב חוסר הכיוון של המשחק, וכמות התקלות. הדוגמה מושלמת היא דירוג שלילי בסטים או Metacritic.

למרות ההבטחות המקוריות מ-EA לאורך השנה, שהעבודה על המשחק מתנהלת בצורה יוצאת מן הכלל, התברר של-באטפילד יש הרבה בעיות, הרבה באגים, ושנה נוספת לשכלל את המשחק יכולה להיות מועילה. בסופו של דבר, שחקנים רבים, כולל מעריצי הסדרה, חשו מאוכזבים.