הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כנס ה-E3 שוב יתקיים כאירוע מקוון שישודר ברשת

האירוע שוב יהיה מקוון בלבד עקב הזינוק של וריאנט האומיקרון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.01.22 - 07:49

תגיות: e3גיימינג

תחילת כתבה

כנס E3 הוא אירוע שנתי שבו עד היום נחשפה קהילת הגיימינג לכל ההכרזות והחדשות המרעישות. בשנתיים האחרונות אמנם בוטל הכנס בעקבות התפרצות הקורונה בעולם. כתוצאה מכך בשנה שעברה החליטו מארגני הכנס, Entertainment Software Association, כי האירוע לשנת 2021 יהיה אירוע מקוון שישודר ברשת. גם השנה הוחלט כך על ידי מארגני האירוע יוכלו כולם לצפות בו מהבית בפלטפורמות המיועדות וברשתות החברתיות.

ההסבר הרשמי של ה-ESA למהלך, מתייחס "לסיכונים הבריאותיים המתמשכים סביב מגפת הקורונה והשפעתה הפוטנציאלית על בטיחות המציגים והמשתתפים". כשנשאלו ישירות האם E3 תחזור לפורמט המקוון בלבד של השנה שעברה, נציגי ESA סירבו לענות. במקום זאת, הם אמרו בארגון "מתרגשים" מאופציה כזו.

עם זאת, גורמים בתעשייה מדווחים כי החלטה זו כבר קרתה כבר לפני מספר חודשים. הכתב והאנליסט העסקי מייק פוטר הפריך את הקו הרשמי של ה-ESA. "זה ספין", הוא כתב ועוד הרחיב כי ההחלטה על אירוע מקוון כבר הוחלטה בחודש נובמבר. מגפת הקורונה ללא ספק משחקת תפקיד בהחלטה של הארגון, הרי אירוע המוני עם כניסת בני אדם הרבה יותר רווחית.

אך העיתוי של ההכרזה גורם לזה להישמע כאילו ה-ESA מגיבה לעלייה הנוכחית הגרסה החדשה של וריאנט האומיקרון. פוטר צייץ בטוויטר. "האירוע של ESA בקיץ האחרון היה... לא טוב. ובעלי אתרים למדו שהם לא צריכים לשלם תעריפים מופקעים ל-ESA כדי להגיע לעיתונות ולצרכנים".

בין אם ל-E3 הייתה כוונה כלשהי לחזור לאירוע פיזי השנה או לא, ארגון ה-ESA לא מוצא את עצמו במצב יציב כל כך. הפעם האחרונה שהמופע בצורה פיזי הייתה במרכז הכנסים של לוס אנג'לס ב-2019. כבר אז היו שמועות סביב ביטול האירוע של שנת 2020 וזה עוד לפני שמגפת הקורונה פרצה לחיינו.

בנוסף הארגון בשנים האחרונות התקשה להשיג חברות גדולות שיופיעו באירוע עצמו, במיוחד כאשר שותפים גדולים כמו סוני החליטו לפרוש עוד לפני פרוץ המגפה. יהיה מסקרן לראות האם האירוע יועבר בצורה מקוונת ומה יהיה מצבו של הווריאנט החדש בעוד כמה חודשים. מה שבטוח הוא ששאר הארגונים הגדולים יסתכלו אל אירוע ה-E3 כתקדים לעצמם.