הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שני שוטרים פוטרו מתפקידם אחרי שהתעלמו משוד בגלל פוקימון

השוטרים טענו שהם לא יכולים לוותר על ההזדמנות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.01.22 - 14:17
תחילת כתבהשני שוטרים בלוס אנג'לס פוטרו בגלל התעלמות משודדים ובמקום זאת ניסו לתפוס סנורלקס בפוקימון גו, לפי מסמכי בית המשפט שפורסמו ביום שישי. לפי הערעור של השוטרים, קציני LAPD לשעבר לואיס לוזאנו ואריק מיטשל פוטרו בשל "התנערו בכוונה מתפקידם לסייע בתגובתו של קצין מפקד לשוד בעיצומו ושיחקו במשחק פוקימון נייד בזמן תפקידם". במקום להגיב לשיחת רדיו שדרשה גיבוי לגניבה ברשת Macy's בקניון בעיר, השוטרים בילו על פי הדיווחים את 20 הדקות הבאות בנסיעה כדי לתפוס את הפוקימונים Snorlax ו-Togetic. זה הכל אמיתי.

התקרית אירעה באפריל, 2017, בקניון קרנשו בלוס אנג'לס. על פי רישומי בית המשפט, מפקח הסיור התקשר למיטשל ולוזאנו כדי להודיע על שוד שנמצא בעיצומו ב-May's. כמה שוטרים עזבו את זירת הרצח כדי להגיב לקריאה. מיטשל ולוזאנו, בינתיים, היו באזור אך לא נענו לקריאה ובמקום זאת נסוגו בסמטה ונסעו משם.

חקירה מאוחרת יותר של ראיות הראתה כי מיטשל ולוזאנו דנו בתגובה לשוד אך החליטו שלא. רגעים ספורים לאחר מכן, מיטשל ולוזאנו תועדו ואמרו ש"סנורלקס... פשוט צץ", והשניים תכננו אסטרטגיה כיצד לתפוס את הפוקימון הנדיר והענקי בצורה הטובה ביותר. "במשך כ-20 הדקות הבאות, מערכת הניטור ברכב תפסה את מיטשל ולוזאנו כשהם דנים בפוקימונים בזמן שהם נסעו למקומות שונים שבהם היצורים הווירטואליים ככל הנראה הופיעו בטלפונים הניידים שלהם", נכתב במסמכי בית המשפט. "בדרכם למקום Snorlax, השוטר מיטשל התריע בפני השוטר לוזאנו ש'טוגטיק פשוט צץ'", בהתייחסו לפוקימון אחר.

במסמכים קודמים לבית המשפט, העירייה כתבה כי מועצת הזכויות, שפיטרה את שני השוטרים, קבעה כי "שיוק בפוקימון גו הראה התעלמות מוחלטת מהקהילה, בזבוז משאבים, הפר את אמון הציבור והיה לא מקצועי ומביך את המחלקה". עוד נאמר כי השוטרים שיקרו, ולפיכך "התנהגותם שיקפה רשלנות חמורה, פחדנות, חוסר התחשבות והונאה".

שני השוטרים ניסו לחזור לתפקיד אך משטרת לוס אנג'לס טענה שלשחק פוקימון גו ולשקר על כך זה ללא ספק עבירה חמורה ביותר: "הם ניצלו לרעה את עמדותיהם כדי לעסוק במשחקים בזמן תפקידם ושימוש במשאבים ציבוריים והתעלמו מחובותיהם הרשמיות של אכיפת החוק שהעמידו אחרים בסכנה. עוד מעט פוגע יותר בשירות הציבורי".