הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סוני חושפת את משחקי הפלייסטיישן הפופולריים ביותר ב-2021

שליטה של NBA2K ופיפ"א 22 השנה בארה"ב ואירופה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.01.22 - 14:09
תחילת כתבה

סוני חשפה את המשחקים הפופולריים ביותר שלה עבור קונסולות ה-PlayStation 4 ו-PlayStation 5 שלה בכל שנת 2021. ואם יש דבר אחד שהטבלאות ממחישות, זה שהרבה בעלי קונסולות מאוד אוהבים כותרי ספורט ו-Call of Duty וזה לא בהכרח משנה באיזה יבשת הם יושבים, גלובליזציה במיטבה.

כפי שרוב האנשים כבר יודעים, 2020 ו-2021 לא היו זמן טוב לחנויות שמכרו עותק פיזי, עם מגפת הקורונה שסוגרת חנויות ומשאירה אנשים בבית, המכירות בהזמנה בדואר ובדיגיטל עלו מאוד באזורים שבהם הם זמינים. הורדות וסטרימינג שמרו על פעילות הסרטים והיוו ברכה ענקית למשחקי קונסולות.

סוני חילקה את הטבלאות שלה לשני אזורים: ארה"ב/קנדה והאיחוד האירופי, ושיתפה מה הם עשרת המשחקים הנמכרים ביותר בחנות הדיגיטלית שלה לשנת 2021. כשמסתכלים על הדור הנוכחי של הפלייסטיישן 5, בארה"ב NBA2K22 לקח את המקום הראשון בטבלת המכירות. נתון זה לא יותר מדי מפתיע עקב האהדה הגדולה לכדורסל במדינה זאת. מהצד שני זה ממש לא מפתיע שפיפ"א 22 לא נמצא בטופ 10 בארה"ב וקנדה

בטבלת האיחוד האירופי, הדברים כמובן נראים אחרת. פיפ"א 22 שולט ביד רמה, NBA2K לא נמצא ברשימה בכלל, ואפילו המשחק הקודם בסדרה, פיפ"א 21 תופס את המקום השלישי ועוקף כותרים פופולריים כגון ספיידרמן, באטלפילד 2042 ועוד. Call Of Duty: Vanguard, נמצא במקום השני בשני האזורים.

הפלייסטיישן 4 עדיין רץ חזק מאוד אצל גיימרים. המחסור בצ'יפים שגרם לפחות קונוסולות פלייסטיישן 5 להימכר גרם לכך שה-PS4 שומר על מקומו כעדיין אחת הפלטפורמות הפופולריות בעולם. לא לשכוח שסוני מכרו יותר מ-100 מיליון קונסולות, ובנוסף דווח לפני מספר ימים שכל עוד המחסור בדור הנוכחי לא יסתיים, סוני תמשיך לייצר PS4.

הטבלה של ה-PS4 היא קצת שונה בכך שהקונסולה עצמה כמובן יותר חלשה מהדור הנוכחי. כותרים מצליחים ב-PS5 לא בהכרח יהיו הפופולריים בדור הקודם. באזור ארה"ב\קנדה, בפעם המי יותר כמה, GTA 5 תופס את המקום הראשון במכירות השנה. פעם עובדה כזו אולי קצת הייתה מפתיעה אבל זהו המשחק השני הכי נמכר בהיסטוריה, ובין היחידים שיצא לשלוש דורות שונים של קונסולות.

אחריו ברשימה נמצא הכותר הקודם של קול אוף דיוטי, Black Ops Cold War, בעוד שואנגארד הנוכחי נמצא במקום החמישי. ברשימה זו לעומת ההטבלה של ה-PS5 אפשר למצוא שני כותרי NBA2K, של השנה והקודמת, בדומה לפיפ"א 22 באירופה על ה-PS5. מה שמפתיע הוא שאף אחד מהמשחקים לא תפס את המקום הראשון. כנראה העניין קשור בזה שהדור הנוכחי מקבל את הכל הפי'צרים המגניבים יותר וכמובן גרפיקה יותר עדכנית לעומת הגרסה של ה-PS4.

בצד של אירופה, שוב בדומה למצב ב-PS5, פיפ"א 22 שולט ביד רמה ונמצא במקום הראשון בזמן שהכותר של שנת 2021 נמצא במקום הרביעי. GTA5 נמצא במקום השני, מה שמראה שהפופולריות שלו חוצה יבשות. עוד נתון נחמד שתפס את העין הוא שמיינקראפט תפס את המקום השלישי בשני האזורים השונים, בזמן שהוא לא נמצא בטופ 10 של ה-PS5 בשום מקום.

סוני עוד חשפה את טבלת המשחקים החינמיים שהורדו הכי הרבה השנה. אפילו בלי לקבל את המספרים האמתיים, ידוע שהתחרות בטבלה זו הרבה יותר חזקה עקב האי תשלום למשחקים. פורטנייט תפס את המקום הראשון בשני האזורים בזמן שקול אוף דיוטי Warzone ורוקט ליג נלחמו על המקום השני, עם Warzone לוקח את המקום בארה"ב ורוקט ליג שנתפס כיותר אהוב באירופה.

בצורה מאוד מפתיע eFootball 2022, נמצא במקום הרביעי באירופה מבחינת כמות הורדות. הכותר המאכזב שנבחר כאחד מעשרת המשחקים הגרועים של השנה, תפס שני מקומות בטבלה (אחת בגרסת ה-LITE). חשוב לציין כי הטבלה מדווחת כמות הורדות כך שאין מידע כמה שחקנים משחקים בו עכשיו או כמה הורידו את המשחק ואז מחקו אותו.