הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סוני מצפה ממיקרוסופט לשמור על משחקי Activision בפלייסטיישן

סוני פרסמה הצהרה לפיה היא מצפה ממיקרוסופט לכבד "הסכמים חוזיים" קיימים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.01.22 - 14:59

כן, אין מה לעשות, מאז רכישת אקטיוויז'ן כל עולם הגיימינג והחדשות שבו מתבססים סביב נושא זה. ככה זה שמתחילים את שנת 2022 עם אחד מהסיפורים הגדולים ביותר בכל הזמנים בעולם הגיימינג, בהחלט היקר מביניהם.

הפעם אנחנו Sony. חברת סוני מצפה שמשחקי Activision Blizzard, יישארו זמינים בפלטפורמת הפלייסטיישן שלה גם לאחר השלמת העסקה של חברת הגיימינג למתחרה, מיקרוסופט. "אנו מצפים שמיקרוסופט תעמוד בהסכמים חוזיים ותמשיך להבטיח שמשחקי Activision יהיו מרובים", אמר דובר סוני לוול סטריט ג'ורנל היום.

כמובן, ההצהרה של סוני לא מדברת רק על הזיכיון של Call of Duty, אלא גם לכותרים אחרים כמו קראש בנדיקוט, או Spyro The Dragon שהיו בלעדיים על הפלייסטיישן מאז יום השקתם. בנוסף ישנם כותרים כגון  Overwatch 2 או דיאבלו ששחקני ה-PS4 וה-5 מצפים להם בקוצר רוח.

כשההצהרה הרשמית הראשונה של סוני בעניין דוחפת את מיקרוסופט לזכור את ההתחייבויות של אקטיוויז'ן לחוזים שנחתמו, ההנחה היא שיש איזושהי משמעות שנראה את משחקי החברה נשארים בפלייסטיישן, לפחות בטווח הקצר.

זו גם לא תהיה הפעם הראשונה שמיקרוסופט מכבדת הסכמים חוזיים קיימים, כאשר מיקרוסופט הכריזה על רכישת Zenimax בשנת שעברה, Deathloop של Arkane ו- Ghostwire: Tokyo של אושרו עדיין ככותרים בלעדיים ל-PS5.  עם זאת, זה לא מנע ממיקרוסופט לקבוע כי משחק התפקידים החדשה של בתס'דה, Starfield, כבלעדי למחשב האישי ולאקס בוקס.

 

יש עדיין הרבה שאנחנו לא יודעים על איך ומה העסקה תעשה לכלל תעשיית הגיימינג. מיקרוסופט עדיין צריכה לעבור את הרגולטורים בשוק, לפני כל דבר אחר.  ההצהרה הראשונית הזו של מאת סוני מתייחסת לחששות המרכזיים של כמה מעריצים ומרגישה כמו הודעה שמנסה להרגיע את קהילות הפלייסטיישן אבל לכולם יש עדיין הרבה שאלות לגבי איך כל זה יעבוד.

במהלך המסחר ביום רביעי, המניות של Sony Group Corp ירדו ב-13% בבורסת טוקיו. לפי אנליסטים, הירידה הזו בשווי 20 מיליארד דולר נובעת מההודעה האחרונה של מיקרוסופט כי היא תרכוש את אקטיוויז'ן. זהו ההפסד היומי הגבוה ביותר עבור סוני זה 14 שנים אחרי שהיא נאלצה להחזיר 100,000 מחשבים ניידים בשל סכנות שריפה ב-2008. יש להניח הערכת השווי של סוני היא תגובה רגעית של משקיעים שחוששים מעתיד אולי קצר רואי שבו מיקרוסופט חותכת את הגישה לכותרים בעלי פרופיל גבוה מפלטפורמת הפלייסטיישן.