הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

EA שוקלת להפוך את Battlefield 2042 לחינמי לאחר אכזבה במכירות

ניסיון אחרון לפני שהכותר נזרק לפח ההיסטורי של EA?

ניר אימבר
ניר אימבר  25.01.22 - 11:06

עד עכשיו, כמעט כולם מודעים לכך ש-Battlefield 2042 לא עמד בציפיות המעריצים או המכירות. ההשקה של המשחק הייתה מאכזבת, וחודשיים לאחר מכן, הדברים לא השתפרו בהרבה מכיוון שבסיס השחקנים יורד בהתמדה. עם זאת, EA עדיין לא וויתרה על המשחק לחלוטין, מכיוון שעל פי מידע חדש שעדיין לא מאומת לחלוטין, EA, ו-DICE, בודקות את האפשרות להעביר את המשחק למודל חינמי בעתיד הקרוב.

זה לא סוד ש-Battlefield 2042 לא היה הלהיט ש-EA ציפתה שיהיה. למרות ש-DICE ממשיכה לשפר את המשחק מהצד הטכני עם תיקונים, אך עדיין יש חוסר בתוכן בהשוואה למשחקים קודמים. חודשיים לאחר שנחשב לאחד הכותרים הגרועים ביותר בכל הזמנים תחת פלטפורמת Steam, המשחק נשאר בתחתית דירוג משתמשי Steam למרות ש-DICE השיקה תיקונים שונים למשחק, כגון שיפורי משחק בולטים, כמו שיפור בזיהוי פגיעות, עדכונים לרכבים ותוספות מבורכות אחרות.

עם זאת, כל התיקונים של DICE לא נגעו באף אחת מבעיות העיצוב הבולטות, או דנה בתוכן/מפת דרכים עתידיות. על פי פרטים חדשים של המקורב טום הנדרסון, זה כנראה נובע מחוסר בהירות פנימית לאן מועד המשחק. בעיית "המפת דרכים" של המשחק היא מה שגרמה בדיעבד לרוב הבעיות שאנו רואים היום.

חשוב לזכור כי הבאטלפילד שעבדו עליו לפני שנתיים הוא לא אותו אחד שעבדו עליו בשנה האחרונה. המשחק היה אמור ללכת לפי הטרנד השולט בתעשייה היום, מצב באטל רויאל, שבסופו של דבר החליטו המנהלים הגבוהים ב-EA ו-DICE, לוותר וללכת על הכלאה של מצבי המשחק הישנים אך עם שינויים בעייתים כמו הסרת מערכת הקלאסים של כל דמות שלא התקבלה בצורה טובה על ידי מעריצי הסדרה.

המפות שעוצבו למשחק ענקיות בגודלן, כדי לאכלס 128 שחקנים במצב באטל רויאל אך לא במצב של קבוצה נגד קבוצה, מה שגורם לחלקים גדולים במפה להיות ריקים מאדם בעוד שאחרים מפוצצים. בנוסף לכך, מאז השקתו, לא התווסף תוכן משחק חדש, מה שגורם לשחקנים להיות לא מרוצים מהרכישה שלהם, מה שמוביל רבים להחזיר את המשחק או פשוט להפסיק לשחק בו לחלוטין.

ובנוסף לכל, גם בשנה שבה היריב הראשי של באטלפילד, קול אוף דיוטי Vanguard, מאכזב במכירות ובביקורות, אך עדיין מצליח למשוך יותר שחקנים בצורה עקבית ובסופו של דבר פחות "שבור" (הכל יחסי) מהכותר של EA, אפשר לומר שענקית הגיימינג הפסידה גם בשנה זו, גם במכירות וגם באהדת הקהל. 

עכשיו, לפי הדיווחים, EA בוחנת את האפשרויות שלה להילחם בבסיס השחקנים הפוחת ובעניין הפוחת גם הוא במשחק. רעיון אחד כזה הוא להפוך אותו לכותר חינמי ברמה מסוימת". למרות שלא ברור בשלב זה איזה חלק או תוכן יהיה, החשיבה מצביעה על פורטל או מצב המשחק Hazard Zone, שיותר סביר שפורטל יבחר מביניהם. Hazard Zone מושך רק כמה מאות שחקנים בכל יום, כך שזה לא יעשה את הרושם הטוב ביותר/ימיר שחקנים למשחק המלא.

מצב המשחק פורטל לעומת זאת הוא נקודת האור היחידה של המשחק עם אפשרות להקים שרתי קהילה שבהם אפשר לערוך מפות ואת המשחק עצמו בצורה ש-EA אף פעם לא נתנה גישה. מפות, נשקים, והרבה מאוד תכנים ממשחקי העבר של באטלפילד עכשיו זמינים לעריכה על כל שרת כזה, משרתים שיש בהם רק קרבות סכינים לכאלה שהצבא הגרמני של מלחמת העולם השנייה ילחם נגד הרובוטים העתידיים של צבא ארה"ב.

לבסוף, הנדרסון ציין כי שיחות הרווחים של הרבעון האחרון של EA אינה רחוקה, ותתקיים ב-1 בפברואר, מה שכנראה יראה את החברה מדווחת על הביצועים הפיננסיים של באטלפילד ותגלה אם יש לה שינויים כלשהם לקראת המשחק. ומה דעתכם על כל זה? האם באטלפילד 2042 צריך ללכת למודל החינמי? האם עדיף לוותר על שנה זו ולהמשיך למשחק הבא? שתפו אותנו בתגובות!