הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מייסון גרינווד הוסר מ-eFootball ו-PES Mobile

קונאמי: "השחקן יודח ממשחקי הכדורגל שלנו עד להודעה חדשה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.02.22 - 16:53

אחרי FIFA 22, כעת eFootball 2022 גם מחק את דמותו של שחקן הכדורגל, מייסון גרינווד. כדורגלן מנצ'סטר יונייטד הוצא למעשה מסימולטור הכדורגל של קונאמי בעקבות התלונה על אלימות במשפחה ומינית נגד בת זוגו.

ההסרה של מייסון גרינווד מ-eFootball נמסרה על ידי קונאמי בהודעה לעיתונות שהופצה לראשונה באתר החדשות הבריטי Eurogamer. "לאור ההאשמות החמורות שהופנו נגד מייסון גרינווד, השחקן יודח ממשחקי הכדורגל שלנו עד להודעה חדשה", נכתב בהודעה לעיתונות.  "קונאמי מגנה כל מיני אלימות. בזמן שהמשטרה עדיין חוקרת את הנושא, לא יהיה זה ראוי להגיב יותר".

לפי הדיווחים, קונאמי בחרה בקו רך יותר נגד השחקן בניגוד ל-EA Sports, שהוציאה את גרינווד באופן בלעדי מ-FIFA 22 ומה-Ultimate Team. אצל קונאמי, מייסון גרינווד לא נוכח אפילו במשחק הנייד של החברה, PES 2021 באנדרואיד ו-iOS ומשתמשים כבר לא יכולים לקבל את השחקן, אבל מי שכבר יש לו אותו בקבוצה לא יושפע והשחקן ישאר שם עד הודעה חדשה.

מייסון גרינווד נעצר ב-30 בינואר 2022 בעקבות תלונה של בת זוגו. האישה גם פרסמה באינסטגרם תמונות שלאחר התקיפה על ידי השחקן וגם חלק שמע שנמחק מייד ואשר נבדק כעת במשטרה.  בנוסף לכותרי הכדורגל, חברות אחרות כמו נייקי ואדידס נקטו גם הן בפעולה, כולל חוזי חסות מושהים והחלפת חולצות חינם. מנצ'סטר יונייטד, בינתיים, אסרה את השחקן מהקבוצה וממרכז האימונים.

לפי איך שהדברים נראים, גרינווד נשאר בפוטבול מנג'ר, לעת עתה. המפתחת Sports Interactive מסרה בהצהרה כי היא "טרם קיבלה החלטה לגבי מעמדו של מייסון גרינווד בפוטבול מנג'ר 2022 ולא תעשה זאת עד לפרסום ממצאי חקירת המשטרה הנוכחית. בהזדמנויות קודמות בהן שחקנים הושעו על ידי המועדונים שלהם בנסיבות דומות, הסרנו אותם מהמשחק בהזדמנות המוקדמת ביותר".