הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

EA תסיר את רוסיה מ-FIFA 22 ו-NHL 22

החברה הודיעה כי תסיר את הנבחרת ואת המועדונים בתגובה לפלישה לאוקראינה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.03.22 - 18:52
ענקית הגיימינג EA הודיעה כי תסיר קבוצות ונבחרות רוסיות ממשחקי FIFA 22 ו-NHL 22. בהצהרה רשמית שיצאה הערב מהחברה, בה הודיעה לקהילה שהיא קיבלה את ההחלטה להסיר את נבחרת רוסיה ואת המועדונים הרוסיים מ-FIFA 22. החלטה זו מגיעה בעקבות האירועים הכואבים שהתרחשו באוקראינה בשבוע האחרון

מהחברה יצאו שני הודעות, אחת למחלקת פיפ"א והשנייה שיצאה זמן מעט אחרי למחלקת NHL. בהודעה הראשונית נמסר:  "EA Sports עומדת בסולידריות עם העם האוקראיני ובדומה לכל כך הרבה קולות ברחבי עולם הכדורגל, קוראת לשלום ולסיום הפלישה לאוקראינה".

"בהתאם לשותפים שלנו ב-FIFA ו-UEFA, החברה התחילה תהליכים להסרת נבחרת רוסיה ואת כל המועדונים הרוסיים ממוצרי EA Sports הכוללים: FIFA 22, FIFA Mobile ו-FIFA Online. אנחנו גם בוחנים באופן פעלתני שינויים אחרים הקשורים למשחקים שלנו. "אנחנו נמשיך לעדכן את הקהילות שלנו בכל פעולה שננקטה, ומודים לשחקנים על סבלנותם בזמן שאנו עובדים על העדכונים הללו".

בהצהרה דומה ממחלקת פיתוח משחקי ה-NHL נמסר כי במשחק לא יוסרו רק קבוצות רוסיות, אלא גם קבוצות בלארוסיות, ככל הנראה בקשר לתמיכה של בלארוס בפלישה הרוסית. רק אתמול הפדרציה הבינלאומית להוקי קרח השעתה את נבחרת רוסיה וגם את בלארוס.

בינתיים לא ידוע מתי הקבוצות יוסרו מהמשחקים, אך לפי EA נמסר כי זה יקרה בשבועות הקרובים. בפיפ"א לדוגמא חוץ מנבחרת רוסיה, יש את צסק"א מוסקבה, לוקומוטיב מוסקבה ואת ספרטק שספגה הדחה מהליגה האירופית גם בגלל המלחמה בין רוסה לאוקראינה.

בנוסף צריך לזכור כי ישנם שחקנים רוסיים בעבר ובהווה אשר נמצאים בקבוצות של מאות אלפי שחקנים ברחבי העולם ואולי אפילו מיליונים באולטימייט טים. האם EA תסיר אגדה כמו לב יאשין? נדע בקרוב.