הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ארגון ה-eSports הישראלי פיינסט מתרחב

טים פיינסט רוכשת את קבוצת הגיימינג של מונאקו

ניר אימבר
ניר אימבר  14.03.22 - 11:22

פיינסט (Finest), ארגון ה-eSports המקצועני הראשון בישראל, מכריז היום על רכישת ארגון ה-eSports של מונאקו, על כלל נכסיו. בין היתר, קבוצת ה-SimRacing וגיימרים מקצוענים המשתייכים אליה, יוצרי תוכן, מותג טורניר גיימינג, ונכסים נוספים. ארגון הeSport של מונקו השתייך עד לא מכבר לבן משפחת המלוכה שיישאר כעת שותף בפיינסט.

שווי העסקה מוערך בכ-10 מיליון דולר, והכסף יושקע בהמשך פיתוח המועדון. רכישה זו הינה חלק מצמיחתה הגלובלית של פיינסט, שחורטת על דגלה את ערכי הספורט המקצועני והאתי שמביאה עימה הגדלה של קהל האוהדים באיזורים נוספים באירופה וברחבי העולם כולו. פן נוסף המביא לידי ביטוי התרחבות זו הינו כניסה לכותרים חדשים דוגמת DOTA 2 ו-Rocket League וכמובן גם ל-SimRacingֿ עצמו, מהלך שהחל בהחתמת נהג הספורט המוטורי הישראלי, אלון דאי.

מועדון ה-eSport ממונאקו מתחרה במגוון תחומים וכולל מספר נהגי סים רייסינג ושחקני פורטנייט מהשורה הראשונה באירופה, אותם מלווים יוצרי תוכן ידועים כמו ג'לי (Jelly) ופירסטאק (Pirastack) להם מיליוני עוקבים ברחבי אירופה.

מהלך זה של רכישת ארגון ה-eSports של מונאקו מבסס את פיינסט כארגון ספורט מקצועני העומד בסטנדרטים הגבוהים של מונאקו בדומה לגראנד פרי וקבוצת הכדורגל של הנסיכות. פיינסט זוכה לתמיכה מלאה מנסיכות מונאקו ומשפחת המלוכה השואפות להפוך למרכז גיימינג ו-eSports עולמי.

נסיכות מונאקו צפויה לתמוך במאמצים ויוזמות של פיינסט כגון אירועי ספורט קהילתיים, כמו גם תיאום לוח זמנים חודשי של אירועים עסקיים של תעשיית הגיימינג וה-eSports המתקיימים במונאקו המיועדים לארגונים ספורטיביים, וכמובן ייזום של תחרויות גיימינג במהלך השנה. אחד הפרויקטים השאפתניים הינו הקמת בית ליוצרי תוכן מובילים מרחבי אירופה שיעודד יצירת תוכן לפיינסט ולתעשיית הגיימינג המקומית.

״חברות הגיימינג וארגוני ה-eSports הופכים לפלטפורמות עסקיות מרכזיות ושחקנים משמעותיים בחיבור בין ספורט, לייף סטייל, שחקנים, יוצרים וחברות יוקרה, ואנו שואפים להוביל את התחום בישראל ולפרוץ גבולות לעוד ועוד קבוצות ברחבי העולם״, מסר מרק קליין יו"ר דירקטוריון פיינסט.

מנכ"ל פיינסט, רתם קמר, הוסיף כי "אוהדיה של פיינסט ייהנו מחשיפה לתחומי תחרות שונים ותוכן ייחודי ומגוון. החיבור עם מועדון מונאקו יזכה את פיינסט במשאבים נוספים אשר יאפשרו למועדון להתפתח ולהגיע להישגים אשר טרם נראו בעבר״. עוד הוסיף קמר, ״גם שחקניה המקצוענים של פיינסט בישראל ובעולם יוכלו להנות מהמתקנים המשודרגים במונאקו בהם מתוכננים להתקיים תחרויות ומחנות אימונים של פיינסט״.