הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

FIFA 22: דייגו מראדונה הוסר רשמית מ-FUT

EA תיאלץ להסיר את מראדונה מפיפ"א לאחר פסיקה של בית המשפט בארגנטינה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.03.22 - 14:06

דייגו מראדונה, אחד מגדולי הכדורגלנים בכל הזמנים, הוסר מ-FIFA 22 בעקבות מחלוקת משפטית.
בהודעה שמופיעה בעליית המשחק, נכתב: "עקב מחלוקת משפטית עם צד שלישי, אנו נאלצים להסיר את דייגו מראדונה מחבילות FIFA Ultimate Team Pack, Ultimate Draft ו-Soccer Aid World XI. אנחנו חולקים את האכזבה של האוהדים שלנו ומקווים להחזיר את אחד הסמלים הגדולים של הכדורגל למשחק בשלב מסוים בעתיד".

בנוסף עוד נמסר מהחברה כי, קלפים שכבר הושגו או נרכשו לא יוסרו.

ככל הנראה, הבעיה קשורה למחלוקת מי הבעלים של הזכויות על דמותו של מראדונה. בשנה שעברה, בית משפט בארגנטינה קבע שייתכן ו-EA ניהלה משא ומתן עם הצד הלא נכון וכי עליה להסיר את מראדונה מהמשחק עד שניתן יהיה לקבוע עם מי היא צריכה להתעסק. על פי דיווח מנובמבר 2021, בית המשפט מצא ש-EA חתמה על הסכם מסחרי עם סטפנו ססי, מנהלו לשעבר של השחקן. עם זאת, בית המשפט הגיע למסקנה כי לססי אין סמכות חוקית לבצע עסקאות מסוג זה.

המחלוקת על מי הבעלים של הזכויות על דמותו של מראדונה ממשיכה להיות שנויה במחלוקת. עורך דינו של מראדונה, מתיאס מורלה, טען כי לפני מותו העביר מראדונה את הזכויות על המותג "דייגו ארמנדו מראדונה" לחברתו סאטביקה.
אך במרץ השנה נאסר על חברת סאטביקה להשתמש במותגים של מראדונה בעקבות תלונה שהגישו שתיים מבנותיו של מראדונה. האיסור הוסר באותה שנה, אך בנותיהם של מראדונה ומורלה ממשיכות לנהל מלחמת חורמה על מי הבעלים של הזכויות על השחקן.